Logi sisse

|

|

VIDEO: Emeriitdotsent Mai Maser tutvustab Figuurisõprade tervislikku salenemisprogrammi Salenemise valem.

Millel põhineb PTP salenemisprogramm?

Eesmärgipärase kaalulangetamise puhul on ülioluline vähendada tarbitavate kalorite määra selliselt, mis ei rikuks eluks vajalike toitainete ja mineraalide vahelist tundlikku tasakaalu. Tasakaal on oluline igapäevaseks heaks enesetundeks, teovalmiduseks ja ainevahetuse häireteta toimumiseks.

Figuurisõprade programmis on toidud ja joogid arvestatud ühikuteks vastavalt energiasisaldusele. Sõltuvalt soost, kasvust, kehakaalust, vanusest ja pikkusest saab iga saleneja endale lubada päevase ühikute arvu. Igaüks aga valib endale sobiva tempoga kaalulanguse eesmärgi. Grupis teeb konkreetse arvestuse mentor, kodukursuse kasutaja saab ligipääsu online teenustele, kus vastav kalkulaator aitab ühikud välja arvestada.
 
Tervisliku toitumise põhireegleid aitab järgida Figuurisõprade toidupüramiid Toidupüramiidis on kõik toiduained jaotatud rühmadesse. Toidupüramiid annab piltliku ülevaate päevaks vajalikust toiduainete kogusest ja vahekorrast toiduainerühmade kaupa. Igas toiduainerühmas on antud päevane soovitatav toiduportsjonite arv.

Programmi oluline osa on toidupäeviku pidamine, mis võimaldab ja isegi sunnib täpselt jälgima söödud toidu koguseid ning arvestama söögi mitmekülgsust.

Gruppides toimub iganädalane kehakaalu kontroll ja tagasiside, et igaüks  saaks individuaalset kinnitust oma valikute sobivusest. Iseseisvaks lugemiseks ja lühiõpetuste andmiseks on koostatud nädalavihikud 12 nädalaks, milles on erinevat kasulikku toitumisalast infot ning  lisamaterjale täiendatakse pidevalt. Grupi liikmed, kes ostavad
4 või 12 korra kaardi, saavad tasuta kasutada online teenust sellel perioodil.
Grupis, kodukursusel ja online kasutajatele on välja töötatud näidismenüüd koos reteptidega.  Iga retsepti juures on tingühikute suurus, mistõttu kaalulangetajal on neid järgides lihtne toitu valmistada ja arvestust pidada..
Figuurisõpradele on toidu valikul abiks  „Abimees“, milles on ülevaatlikult grupeeritud erinevate tootjate poolt valmistatavad toidukaubad ja nende juurde on märgitud kogusele vastav kokkuleppeline ühikute arv.

Eelpool mainitud programmi järgi kehakaalu langus ei ole väga kiire, keskmiselt 0,7 kg nädalas, kuid see on uus strateegia kaalulangetamises, mis on tervislik ja lihtne ning mida saab ja tuleb ühildada oma eluviisiga.

Kui on soovkaal saavutatud, siis ...
....on teine tähtis eesmärk see, kuidas kaalu hoida. Selleks on vaja kindlaks teha ühikute arv, mille puhul kaal jääb püsima. Kaalu hoidmist saab praktiseerida grupis mentori käe all 4 nädalat, mil selgub ühikute arv, mis vastab organismi energiakulutusele. Pärast seda, kui KMI on väiksem või võrdne 27, saab Figuuriõprade Kuldfiguuriks ning edaspidi on   grupi külastus tasuta, kui kehakaal ei ületa soovkaalust ± 3 kilo. Nii saab iga Kuldfiguur jätkuvat tuge ja innustust grupist, et hoida edukalt oma kaalu.

Tule ja veendu – kaotada on vaid kilosid, võita aga.....  

 

OÜ Figuurisõbrad | Mustamäe tee 16; Tallinn 10617 | Tel. 619 1414 | skype: figuurisobrad | e-post: info@figuurisobrad.ee | kasutustingimused
Ole kursis meie uudistega ja tutvu toidupäevikuga 1 päev TASUTA

E-mail: