AASTA FIGUURISÕBER 2014

AASTA FIGUURISÕBER 2014

Teekond püstitatud eesmärgini on sageli pikk ja aeganõudev. Igal salenejal on oma lugu- läbitud teekond eesmärgini.
Tutvu Aasta Figuurisõber 2014 kandidaatide salenemise lugudega ja anna hääl oma lemmikule, et selgitada Ssinu kaasabiga "Rahva Lemmik Figuurisõber 2014"

Pilte näed suuremalt nende peal "klikkides". Oma lemmikule saad hääle anda pealehel olevas gallupis.

 

 Nimi: Liilia Raik
 Vanus: 34 a
 Pikkus: 167 cm
 Stardikaal: 93,7 kg
 Praegune kaal: 73 kg
 Maha võetud kilod: 24,9 kg
 
 Mahavõtmisele kulunud aeg: 11 kuud
 Mentor: Ilvi Pirson
 Liitumine: 12.09.2012

 

Liilia salenemine lugu:

Ilmselt on minu edulugu paljudele tuttava algusega. Ma pole kunagi väga sale olnud, julgelt võib öelda, et olen alati olnud ülekaaluline. Lohutasin end ikka, et olen jämedama kondiga tugev maatüdruk. Ega ma praegu pole ka modellimõõtu, aga see pole mu eesmärk kunagi olnud. Peale keskkooli lõpetamist võtsin omal käel samuti 20kg kaalust alla, aga kuna siis ma ei muutnud oma elustiili vaid pidasin dieeti ja selle tagajärjel tuli tagasi kõik ja rohkemgi veel. Peale kolme imetoreda lapse emaks saamist ei kadunud varasematele ülekilodele ka  rasedustega kogunenud kilod kahjuks kuhugi ja nii ma siis paratamatusega rõõmsalt leppisin, vähemalt paistis see teistele nii. Sisimas pole ma, aga kunagi endaga rahul olnud, peeglitest ja riidepoodidest käisin suure kaarega mööda. Õnneks on mu abikaasa, pere ja sõbrad mind vaatamata ümmargusele vormile ikka armastanud, aitäh teile!

Kaalulangetamine polnud tagantjärgi mõeldes mitte midagi keerulist, keerulisem oli selle rivi peale saamine. Võtsin enne Figuurisõpradega liitumist pikalt hoogu, ootasin seda kurikuulsat „plõksu“, mida pea igast eduloost lugeda võib. Septembri s 2012 see ka juhtus ning tänu väga toetavale ja mõistvale mentorile Ilvile sain ma hoo sisse. Kaal langes hoogsalt, ilma suurema pingutuseta. Loomulikult tuli ka minul libastumisi ette, aga ega see elustiili muutus ei toimugi ju üle öö. Olen alati armastanud köögis vaaritada ja küpsetada, nüüd pidid aga hõrgutised minu jaoks kergemaks muutuma, ent lastele on ju kasvamiseks toitudes ka rammusust tarvis. Mu ema on korduvalt mures olnud, et kas ma ikka midagi söön või joon ainult vett. Olen hakanud armastama köögivilju ja vee joomisest on saanud minu jaosk sama loomulik tegevus kui hingamisestki. Naudin kergemaid toite ja erinevaid maitseid.

Ema, ära muretse, söön kõike, mis mulle maitseb ning mulle hea ja kasulik on, muide mõnikord luban endale ikka kommi ka!

 

Nimi: Aljona

Vanus: 28 a

Pikkus: 166, 5 cm

Stardikaal: 91.4 kg

Praegune kaal: 65 kg

Maha võetud kilod: 26,5 kg

 

Mahavõtmisele kulunud aeg: 7 kuud

Mentor: Ljudmila Kozljaeva

Liitumine: 17.04.2013

 

Aljona salenemise lugu:

Minu edulugu sai algas päevast, mil plaanisin lapsega jalutuskäigule minna, kuid ei mahtunud ma oma spordiriietesse, mis olid 44. suurusele. Otsustasin, et ma ei lähe poodi ostma riideid, mis on 46 suurusele, sel päeval ma ei läinudki jalutama. Istusin arvuti ees ja nägin internetis Figuurisõprade reklaami. Kunagi ei ole ma sellistesse asjadesse uskunud, kuid siis tuli meelde, et minu õde salenes aastaid tagasi läbi tasakaalustatud toitumise. Tema tulemus oli silmanähtav. Pikalt mõtlemata helistasin oma õele, sain temalt kõik üksikasjad teada ning kuulutasin sõja oma kilogrammidele, oli neid aga palju. Uurisin välja mentori telefoninumbri, helistasin ning leppisin kokku kohtumise ning 17.04.2013 olin juba grupikoosolekul koos teiste inimestega, kellel oli sama mure. See oligi minu jaoks alguspunkt. Juba sama päeva õhtul koostasin endale menüü ning hakkasin seda jälgima. Juba esimesel nädalal kaotasin 2,1 kg! See oli väga suureks ajendiks edasi minna. Ning ma läksin või pigem isegi jooksin oma ideaali järgi ja tulemusi oli juba mõne nädala pärast märgata. Möödus 7 kuud ja minu 44 suurus muutus 36-ks. Olen kaotanud 26,5 kilogrammi. Leian, et tulemus on minu enda, mentor Ljudmila Kozljaeva ja toetusgruppi ühine toetuse tulemus. Inimesed, kes lähevad koos ühe eesmärgi suunas on 100 korda tugevamad ja edukamad! Suur tänu kõigile, kes olid mul toeks!

 

Nimi: Anneli Höövel

Vanus: 38 a

 

Pikkus: 168 cm

Stardikaal: 75 kg

Praegune kaal: 60 kg

Maha võetud kilod: 15 kg

 

Mahavõtmisele kulunud aeg: 7 kuud

Mentor: Karin Vahkal

Liitumine: 23.10.2007

 

Anneli salenemine lugu: Ilmselt ei taha keegi meist olla ülekaaluline. Minu kaaluprobleem tekkis peale esimese lapse sündi. Oma esimest last oodates võtsin kaalus juurde 19 kg. Kahjuks ei tahtnud rasedusega tekkinud liigsed kilod pärast sünnitust kuidagi kaduda. Ei lugenud siin rinnaga toitmine ega liikumine. Ilmselt tuli kilosid isegi juurde, teadsin, et midagi on valesti, aga ma ei saanud aru, mis? Endamisi mõeldes pidasin süüdlaseks ikka rasedust. Korrutasin endale mõttes: “kõik on geenidest, rasedus mõjubki nii ja meie suguvõsas on paljud ülekaalulised”.

Kui paljudele, meile ülekaalulistele, on tulnud keegi lähedastest ütlema: “võta endaga midagi ette, mine trenni, jälgi toitumist”? Ma arvan, et 10% ehk 100-st. Kõik jälgivad kõrvalt ja mõtlevad ainult endamisi, miks ta küll midagi ei tee. Peagi jäin oma teist last ootama ja minu unistus, saledamast figuurist, jäigi ainult unistuseks. Pool aastat, pärast teise lapse sündi tundsin taas, et midagi on valesti, ma ei tahtnud enam isegi peeglisse vaadata. Mulle ei meeldinud enam see inimene, keda ma iga kord sealt vastu vaatamas nägin. Lisaks ei läinud mulle selga just need riided, mis poes meeldisid ja minule sobivas mõõdus riideid olid alati ära ostetud. Nii enam jätkata ei saanud ja otsustasin oma kaalunumbri vähendamiseks midagi ette võtta.

Ülekaalulisena oli minu esimene kokkupuude trenniga tänu sõbrannale, kes käis pilateses ja kutsus mind kaasa. Kuna ma polnud kordagi elus teadlikult trenni teinud ja olin täielik võhik spordis, siis ei teadnud ma, mis mind ees ootab. Pärast treeningut mõistsin, mis on valesti – raske on võimelda, kui kontidel on üleliigsed kilod. Alates sellest hetkest võtsin endale eesmärgiks üleliigsetest kilodest vabaneda.

Ma ei tahtnud hakata dieeti pidama või tablette tarbima, mis aitavad kilodest vabaneda. Olin kuulnud, et dieeti peab pidama elu lõpuni, muidu tulevad kilod tagasi. Figuurisõbrad tundus sel hetkel ainuke mõistlik valik, sest kogunemised olid mulle sobival ajal ja kohas. Liitusin grupiga 2007. aasta oktoobris. Kokku saime teisipäeviti lõunasel ajal. Esimesel kohtumisel tutvusin oma mentori Karin Vahkaliga ja seadsin eesmärgiks saavutada kaal 59 kg. Peale minu oli grupis veel uusi tulijaid. Grupis käimisega pidin endale kohe alguses selgeks tegema, et just mina ise tahan kogu südamest kaalus alla võtta ja ei tee seda kellegi teise pärast.

Mäletan selgelt, kuidas päev enne esimest kogunemist, sõin palju magusat, sest olin kindel, et pean kaalujälgijana sellest loobuma ja edaspidi toituma ainult juurikatest. Kui ma esimest korda punktisüsteemist kuulsin tundus see mulle ebareaalne. Ma ei saanud aru, kuidas on võimalik punkte jälgides kaalu langetada. Mulle meeldis, et ma ei pidanud hakkama tegema endale ja perele eraldi sööke, sest ma võisin süüa sama, misa teisedki, aga pidin jälgima kogust.

Esimesed kaks kuud olid rasked, sest pidin õppima õgimise asemel sööma. Kõige keerulisem oli päevas tarbida 1,5 liitrit vett. Pidin selleks erinevaid tehnikaid välja mõtlema, sest tähtis oli juua antud kogus vedelikku.

Trenniks valisin vesispinningu, sest traumade oht on väike ja liigeseid koormatakse minimaalselt. Tänu oma toidukoguste jälgimisele ja füüsilisele treeningule hakkas ka kaal langema. Mai 2008 olin kuldliige ja selleks ajaks läbinud ka tasakaalustamise nädala. Sellel hetkel olin saavutanud oma eesmärgi kaaluda 59 kg.

Olen endaga väga rahul ja tunnen heameelt, et otsustasin liituda Figuurisõpradega, sest minu arvates suudab ainult väga tugeva iseloomuga inimene üksi kaalu langetada. Mulle meeldis grupis käimine, sest igaüks rääkis oma lugu, kogemusi ning see aitas analüüsida ennast ja teha järeldusi edukaks kaalulangetamiseks. Näpunäited, mida ma grupist sain jäid hästi meelde, kui oled südamega asja juures.

Kahju, et ma varem Figuurisõpradega ei liitunud, oleksin juba enne lapseootele jäämist jälginud oma toitumist ja söönud tervislikumalt. Ma soovitan beebiootel emale ja ka teistele, külastada mõnda Figuurisõprade gruppi ja kuulata loenguid tervislikumast toitumisest. Mitmekülgne toitumine aitaks, peale ülekaalulisusele, ära hoida allergia süvenemisi lastel, mis on hetkel laialt levinud probleem.

Ma olen väga õnnelik inimene, sest olen suutnud siiani hoida oma soovikaalu ilma igasuguse suure pingutuseta. Küsimusele, kuidas mul on õnnestunud oma kaalu säilitada, vastan ausalt, alusta endast, liitu grupiga, jälgi soovitusi, saavuta oma ideaalkaal ja ülejäänu ongi Sinu uus elu! Uskuge mind, hiljem ei oska enam teisiti, see on küll raske, aga mitte võimatu, uskuge endasse.

 

Nimi: Imbi Mälk

Vanus: 47

Pikkus: 160

Stardikaal: 71

Praegune kaal: 56

Maha võetud kilod: 15

 

Mahavõtmisele kulunud aeg: 7 kuud

Mentor: Ilvi Pirson

Liitumine: 8.mai 2013

 

Imbi salenemine lugu:

Ma olen kogu elu olnud normaalkaalus ja pole väga pidanud võitlust ülekilodega. Tõsi küll, kõike ja suurtes kogustes ma endale küll pole lubada saanud, aga vähesel määral oli täiesti normaalne. Kui kilod hakkasid kogunema ja riided enam selga ei läinud, seda kõike ainult 5-6 aastaga, lohutasin ma ennast sellega, et kaltsukad on suuremaid riideid täis. Oli ka õudushetki mil läksin mööda peeglist, mis näitas minu kogu tõde. Järjekordne lohutus, et „ümar“ on ka vorm ja põgenemine peegli eest.

Ühel suvepäeval olime peresõpradega rannas, lesisime niisama lesitud, käisime ujumas ning muidugi ka söömas. Sõbranna tegi meist ka mõned pildid ja sellest sai alguse minu reaalne maailm. Sellelt pildilt vaatas mulle vastu tõeline Garfield, triibud ainult puudusid. Algselt oli kaalulangetamine minu ainus mõte, jõudis kätte ka teadmine, et kui ma ise mitte midagi ette ei võta, siis ei tee seda ka keegi teine minu eest. Sellel hetkel ei tulnud mulle veel meelde Figuurisõbrad.

Olukord muutus aga päevast, mil üks minu tuttav liitus Figuurisõprade grupiga ja ma sattusin talle paar päeva hiljem külla. Ilmselt oli see hetk minu jaoks juba täiesti küps, sest peale esimese kutset Figuurisõpradesse kaasa tulla, oli otsus tehtud. Järgmisel nädalal läksime koos gruppi ja sealt algas minu salenemise lugu. Tagantjärgi võin ma öelda, et väljend „Iga asja jaoks on oma aeg“, peab paika. Minu aeg oli saabunud, töökaaslased märkasid salenemist alles peale suvepuhkust ja siis jõudis ka minu mõistusesse, et olen hakkama saanud. Minu kaalulangusest inspireerituna liitusid grupiga veel paar minu sõpra. Küllap oli vahe eelmise ja praeguse minuga ikka nii silmatorkav.

Pean veel mainima, et minu teekonnal peaaegu puudusid tagasilöögid. Mõned väikesed

seisakud olid, aga nendest sain ma Ilvi abiga kiirelt üle. Ma ei ütleks, et mul on olnud väga

raske ja kohutav aeg. Ma olen nüüd toitunud õigesti ja kehakaal on kenasti püsinud soovkaalu juures.

 

Nimi: Olga Männiste

Vanus: 33 a

Pikkus: 160 cm

Stardikaal: 70.4 kg

Praegune kaal: 57.4 kg

Maha võetud kilod: 13 kg

 

Mahavõtmisele kulunud aeg: 5 kuud

Mentor: Ljudmilla Kozljajeva

Liitumine: juuli 2013

 

Olga salenemise lugu:

Olen 33 aastane naine ja nelja lapse ema. Kaal hakkas mul tõusma peale kolmanda lapse sündi ja alla enam ei saanud. Peale neljanda lapse sündi, kes oli aastane kui proovisin ise kaalu langetamisega algust teha, kuid ei õnnestunud. Riided ei läinud selga ja tuju oli masendav. Augustis 2013 helistas mulle sõbranna Anna, kes rääkis mu nõusse, et osaleksin projektis Stroinaja. Ma ei teadnud sellest projektist midagi, sõbranna nõudmisel täitsin ankeedi ja saatsin ära. Kui tuli kiri, et olen valitud projektis osalema, siis teadsin, et tuleb trennis hakata käima. Lepingute allakirjutamise päeval sain teada, et liitun Figuurisõprade grupiga. Olin negatiivselt meelestatud kui kuulsin Kajat rääkimas, et kaalu langetamiseks tuleb süüa.

Meie mentoriks sai Ljudmilla, kes oli väga tore ja abivalmis, juhendas, kiitis, laitis ning tagasilöökide puhul püüdis alati mõista ning selgitas põhjuse välja. Olen väga rahul ning õnnelik oma tulemuse üle, sest ilusa meigi, soengu ja kleidiga näen taas ilus ja sale välja. Kokkuvõttes, käisin 2-3 korda nädalas trennis, kord nädalas kohtusin Ljudmillaga, järgisin nõuandeid ja tulemused tulidki. Olen väga rahul, et osalesin projektis ja sain just Figuurisõprade rühma, ilma Teieta ma poleks suutnud saavutada seda, mida olen saavutanud!

 

Nimi: Tiit Undusk

Vanus: 32 a
Pikkus: 176 cm
Stardikaal: 98,2 kg
Praegune kaal: 75,4 kg
Mahavõetud kilod: 22,8 kg
 

Mahavõtmiseks kulunud aeg: 8 kuud
Mentor: Kaja Torm
Liitumine: 26.06.13
 

Tiidu salenemise lugu:
Ma ei uskunud enne Figuurisõprade grupiga liitumist, et suudan soovitud kaalu saavutada. Lihtsalt olen kahe jalaga maa peal suhtumisega ja ei usu hookus-pookust. Kaal aga langes esimese viie nädalaga 5,9kg. Oli tekkinud entusiasmi ning  jätkasin grupis käimist, juba 10 nädalaga 11,4kg! Siis aga tuli vastu võtta esimene tagasilöök, sest kaal langes 11ndal nädalal vaid 100g. Jätkasin ja kaalu langus hakkas edenema taas. Mõned nädalad hiljem sain taas maitsta mõru tulemust, sest 14ndal nädalal kaal hoopis tõusis 300g. Pingutasin veelgi tugevamalt, mentor toetas mind ning oktoobris võtsin 12-korra kaardi ja jätkasin grupi külastamist. Uue aasta lubadusena loobusin esialgsest soovkaalust 77 kg ja uueks eesmärgiks sai seatud 73 kg. Tegin grupikülastusele pausi ja jätkasin kodus, mõne aja pärast võttis minuga ühendust mentor Kaja, kes uuris, kuidas mul läheb. Ei tundnud end väga hästi, sest kaalu langus oli pidurduma hakanud. Liigun tasa ja targu oma soovkaalu suunas. Julgustan kõiki mehi vähemalt proovima, et anda endale võimalus paremaks enesetundeks, mida kergem kehakaal pakub. Pole probleeme hommikul sokke jalga pannes ja ei pea endale valetama, et minuga on kõik korras ning muretsemiseks pole põhjust.

Edu ja kindlameelsust Figuurisõprade gruppides käijatele!
 

 

Nimi: Viktoria

Vanus: 36 a

Pikkus: 172 cm

Stardikaal: 106 kg

Praegune kaal: 79 kg

Maha võetud kilod: 27 kg

 

Mahavõtmisele kulunud aeg:  8 kuud

Mentor: Julia Kašina

Liitumine: september 2011

 

Viktoria salenemise lugu:

Oma salenemisteekonda alustasin ma mitu korda, proovisin erinevaid dieete ja isegi näljutamist, kuid stabiilse ja püsiva tulemuse saavutasin Figuurisõprade toitumiskava jälgides ja harrastades sportimist. Kõlab väga tuttavalt, kuid enesedistsipliin aitab väga, sest mingi hetk võib salenemine muutuda väga rutiinseks.

Figuurisõprade rühmaga ühinesin taas umbes 2,5 aastat tagasi. Rühmas ei saanud paraku väga tihti käia, kuid mentori Julia Kašina tugi oli hindamatu ja materjalid selged ning lihtsalt kasutatavad. Nädalad möödusid ja liigsed kilod kadusid nagu võluväel, komplimente muudkui tuli. Sisuliselt 6 kuuga kaotasin ma kokku 21 kilo ja veel 2 kuud ning vahetasin kogu oma garderoobi välja. See oli küll väga hea tunne kui riidepoes sain endale valida riideid suurusega nr 38 ja suuremaid enam ei vaadanudki. Tore on tunda ennast noore ja ilusana. Selle uue figuuri saavutamiseks oli vaja tööd teha, kuid see oli seda väärt.

Nüüd 2 aastat hiljem kaalun ma veel vähem, seega kokku on kaotatud 27 kg, kuid lõppeesmärk pole veel saavutatud. Soovin ennast proovile panna ja kaotada kokku 35 kg.

Soovin kõigile edu ja eneseusku!