AASTA FIGUURISÕBER 2017

AASTA FIGUURISÕBER 2017

Tänavu valitakse Aasta Figuurisõber 2017 Eesti Toidumessil - Sööma!

Juba 5. mail kell 16.00 A.Le Coq laval

Õhtujuht - Emil Rutiku

Tule ja ela kaasa oma lemmikule!

Tutvu selle aasta finalistidega:

*Kliki pildil, et suuremalt näha!

 

ENNE                                         PÄRAST

Nimi: Kadi Kiiver

Vanus: 40.a.

Pikkus: 164cm

Stardikaal: 76,3 kg

Praegune kaal: 65,7 kg

Maha võetud kilod: -10,6 kg

Mahavõtmisele kulunud aeg: 10 kuud

Pärast laste sündi 2011. ja 2013. aastal tundsin end emalikus pehme polstriga kehas hästi. Tööellu naastes adusin aga, et mu keha võiks olla paremas füüsilises toonuses. Kehakaal, millele seni suurt tähelepanu ei olnud pööranud, oli tõusnud märkamatult elu rekordtasemele. Jaksu aga nappis. Figuurisõprade Kärdla grupiga liitudes teatasin mentor Merle Ranusele ninakalt, et mina liikuma ei hakka – kui olen kaalunumbri süües saavutanud, siis pean samal moel selle ka väiksemaks saama! Vaikimisi lootsin kaotada kümme kilogrammi kuue kuuga. Panin rõhku Figuurisõprade menüüle. Samas ei olnud ma kuigi usin punkte loendama. Arvatust aeglasem mahavõtt ajendas katsetama täiendavaid meetmeid. Kõigepealt proovisin ühe kuu jooksul rasvade ainevahetust toetavat toidulisandit. Seejärel püüdsin vähendada vööümbermõõdu sentimeetreid, treenides kaalulangetajale soovitusliku kava järgi sõudeergomeetril. Sentimeetrite kadudes tekkis tõeline eduelamus ja ka kaal hakkas langema tempokamalt. Õige pea tundsin end juba nii heas hoos, et liitusin kohaliku jooksugrupiga. Jooksuga tasakaalustan siiani elus ette tulevaid liialdamisi. Puhuti pean endale meelde tuletama vee joomise vajalikkust. Kui köögiviljade hulk toidus jääb napiks, annab keha sellest juba ise märku. Olen väga rahul, et toitun varasemast tervislikumalt ja mitmekesisemalt ning minu keha oli viimati nii heas vormis pool eluiga tagasi. Tunnen, et võin liigutada mägesid!

 

ENNE                                         PÄRAST

Nimi- Reet Arro

Vanus: 51 a

Pikkus: 164cm

Stardikaal: 92,3 kg

Praegune kaal: 72 kg

Mahavõtt: -20,3 kg

Mahavõtmisele kulunud aeg: 1 aasta ja 1 kuu

Mina olen Reet Arro ja elukutselt olen kokk. Olen 3 lapse ema ja 3 lapselapse vanaema. Mind motiveeris mu peegelpilt mis enam ei meeldinud mulle. Alustasin oma teekonda figuurisõprades 14 märts 2016 aastal. Jõusaalis ei ole mul vaja käija sest töö juures on mul selleks suured ja rasked potid. Väga hea kaalulangetaja on minu jaoks vesi ja neid veeblokke toob koju mulle abikaasa.Toitun ma tervislikult ja jälgin mida suhu pistan.Toetab mind mu pere ja motivatsiooniks olen ma ka oma kolmele tütrele kes omal käel ja minu nõuga on hakanud dieetitama. Grupis käimine on tähtis ja kuigi olen alla võtnud 20 kg siis jätkan grupis käimist ja ootan väga esmaspäeva,et saaks Maria gruppi minna mis on väga motiveeriv. Kallid daamid 50 ja pluss, kunagi ei ole hilja.

 

Nimi: Heike Eslas

Vanus: 33 a.
Pikkus: 164 cm
Stardikaal: 77 kg
Praegune kaal: 65 kg
Mahavõetud kilod: - 12 kg
Soovkaal: 58 kg
Mahavõtmiseks kulunud aeg: 8 kuud
Mentor: Aimi Vaimel


Minu salenemise lugu: Minu salenemine algas taas peale kaksikute sündi. Lootes saada oma normaalne kehakaal tagasi. Kuigi seekord ei ole see sugugi nii lihtne. Kui ma saan kellaajad paika ,et alustada söömist, arvavad kaksikud ,et aeg oleks nendega tegeleda. Seoses sellega toimub kaalulangus aeglasemalt aga loodan ikka ,et jõuan oma tulemuseni.(pildi kaal 85 kg,sealt alustasin)

 

ENNE                                        PÄRAST

Nimi: Eiri Silivälja

Vanus: 32

Pikkus: 168

Stardikaal: 105kg

Praegune kaal: 78kg

Maha võetud kilod: -27kg

Mahavõtmisele kulunud aeg: Alustasin kaaluteekonda 03.05.2005 maikuus ja püsinud sellel teekonnal

Minu kaalulangetamine ja elustiili muutmine sai alguse juba ammu. 12 aastat tagasi, mil olles 21 aastane ja kaaludes 105kg, liitusin sellel ajal veel olnud Kaalujälgijatega. Mäletan selgelt seda, kuidas enne liitumist oli mul silme ees pilt saledast minust, kuidas saan palju komplimente ja kui tore elu on saledana. Võin kinnitada, et nii see ka on! Umbes pooleteise aastaga saavutasin oma soovkaalu, mis jäi 68-70 kilo juurde ja langetatud kilosid oli 37-40kg.  Kogu kaalulangetus läks ilma suuremate raskusteta, vaid mõned korrad oli miinuste asemel hoopis plussid.  Vaadates mu praegust kaalu, siis on näha, et umbes kümmekond kilo on aastatega juurde tulnud, kuid lisandunud kilod on olnud erinevate eluperioodide läbimise tulemus. Õpingud ülikoolis, paus treeningutes, raskemad perioodid tööl. Kuid lisakilodest hoolimata, on mu elustiil ja mõttemaailm kooskõlas tervisliku ja tasakaalustatud toitumisega. Ja küll saavutan ka taas edu, liigun juba selle poole! Alates 2006. aasta sügisest olen ka Figuurisõprade mentor, juhendades Pärnu inimesi nende kaaluteekonnal. Olles juhendajaks teistele, on ka kogu minu teekond üks suur kaaluteekond, kus päev-päevalt saan teadlikumaks ning oskan oma harjumustes ja mõtteviisis muutusi läbi viia. Kõigi nende 12 aasta jooksul, mil olen oma elustiili muutnud, on kindlasti jäänud püsima tervislikud ja tasakaalustatud toiduvalikud. Olen saanud liikumispisiku, mida kooli ajal olles ülekaaluline ei olnud. Ja nende aastate jooksul ei ole ma kordagi sattunud tagasi aega,kus teeksin ainult ebatervislikke valikuid. Pigem võin öelda, et mu toidulaud on aastatega muutunud järjest paremaks, eelistades puhast ja eestimaist toitu.

Figuurisõber olla on puhas rõõm ja koos selle rõõmuga on võimalik saavutada parem ja tervislikum elu!

 

ENNE                                        PÄRAST                                

Nimi: Marika Krooni

Vanus: 37

Pikkus: 170

Stardikaal: 81 kg

Praegune kaal: 67 kg

Maha võetud kilod: -14 kg

Mahavõtmisele kulunud aeg: 4,5 kuud

10 aastat tagasi, kui ma vahetasin töökohta, sattusin sellisesse olukorda, et kui minu majanduslik seis läks kergemaks, siis minu kehakaal läks aina raskemaks. Istuv kontoritöö oli tekitanud minu figuurile üle kümne lisakilo. Ekstreemdieedid, mida olin mitmeid kordi jälginud, ei andnud häid tulemusi, kuna näljutamise teel saavutatud soovkaal oli olnud väga lühiajaline rõõm. Leidsin, et nii enam edasi minna ei saa ja 2006-ndal aastal liitusin Figuurisõprade grupiga. Minu üllatuseks toimis programm minu puhul väga hästi, nagu räägitakse, kuidas töö nõnda palk, st kui nägid natuke vaeva ja jälgisid programmi, ei andnud ka tulemused end kaua aega oodata. Kaotasin 17 nädalaga 14 kilo. Nüüd 10 aastat hiljem olen ikka veel oma soovkaalus. Kuna tean kaalulangetamise raskusi, rõõme ja usun, et just koos suudetakse kõik, siis avasin 2016-ndal aastal Kakumäe grupi ja hakkasin selle grupi mentoriks/grupijuhiks. Et professionaalselt kaalulangetajaid nõustada, innustada ja kohandada Figuurisõprade programmi mahavõtja elulaadiga, läksin 2016-nda aasta sügisel ligi aasta kestvale „Kogemusnõustajate koolitusele“*,et oma grupiliikmeid veel paremini nõustada.

Kui ma midagi teen, siis püüan teha seda võimalikult täiuslikult ja viin alustatu alati lõpule, olgu see nii raske kui tahes!

www.figuurisobrad.ee

Hakka figuurisõprade sõbraks facebookis SIIN