Õie Õismaa -14kg

Õie Õismaa -14kg

enne ...
nimiÕie Õismaa
pikkus171 cm
stardikaal80 kg
praegune kaal66 kg
maha võetud kilod-14 kg
kulunud aeg10 kuud
pärast ...

Minu lugu

Kõik algas küsimuste püstitamisega iseendale. Kuhu ma olen teel ja KUIDAS ma läbin selle tee? Kas pilku tõstmata ja harva peeglisse vaadates ning sisemist rahulolematust tundes? Kõheldes, tundes hirmu? Või hoopis peeglisse vaadates, maailmale ning endale naeratades ja teekonda nautides? Mornilt või särades? Enesekindlalt?

Unistustes ja kujutluspiltides jõudsin ka selleni, et tahan 2010. aasta suveks kena välja näha – läbi minu silmade vaadates! Tunda end ilusana - iseenda jaoks! Ma teen oma unistused teoks! Tahan minna kaunina oma kauaoodatud ja unistatud reisile Indoneesiasse Bali saarele, tahan sukelduda ookeanis, näha siravaid tähti taevas, fantastilist kuud, tunda soojust ja eredat päikest, naeratada, käia oma seljakotiga maailma otsas ning tunda end sealjuures kui paradiisis. Kaunis mina fantastilises paradiisis! On ju lahe mõte?!

Kuidas saavutada see eesmärk? Kuidas jõuda selleni, et olles kuhugi teel me läbime selle tee kvalitseetselt ja nautides?

Esmalt, ma tahan olla kergem. Mõtlesin, et kui uuriks, mida need figuurisõbrad endast kujutavad? Milles see programm seisneb? Olin pisut skeptiline, kuid otsustasin proovida. Kui muud ei juhtu, saan vähemalt kogemuse võrra rikkamaks.

Oli kolmapäev, 07.aprill 2010. Piilusin figuurisõprade kohtumispaiga ukse vahelt sisse, seal oli üksjagu inimesi. Mentor Liana Vahtra kutsus mind rõõmsalt sisse. Kuulasin, mida seal räägiti, vaatasin, mis seal toimub ja kuidas toimub ning seejärel otsustasin nädalakse proovida.

Nädala möödudes olin kaalu kaotanud vaid 100 grammi. Olin kui turtsuv ja kiskjalik kiisu nurgas, kuid otsustasin proovida veel ühe nädala. Pealegi, loobuda jõuab ju alati, kuid eesmärgi tahaks ikka saavutada. Lisaks sellele vaatasin, et teistel grupis osalejatel oli kaotatud kilosid palju rohkem.

Teisel nädalal oli kaotatud kilosid koguni 1,6 kg ja oh seda rõõmu. Elu tundus kohe palju ilusam. Tekkis lootus, usk ja enesekindlus. Usk endasse ja figuurisõpradesse. See oli lahe.

Raske oli alguses süüa vähem, tööle lõunaks süüa kaasa teha, toidukoguseid mõõta ja lubatud toidukoguseid arvutada. Kuid mõne nädalaga oli asi juba käpas ja kui püksid ning muud riided jäid aina suuremaks ning peegelpilt muutus ilusamaks – oi seda rõõmu!

2010. aasta juuliks olin kaotanud 11 kg. 2011. aasta jaanuariks oli kaotatud kilosid kokku juba 14 kg. Olin tõeliselt õnnelik ja enesega rahulolev.

 

Tegin mõningad praktilised muudatused oma elus:

1) muutsin toidu koguseid väiksemaks,

2) sõin tihedamalt,

3) tegin veel rohkem kodus süüa,

4) vahetasin välja mõningad toiduained nö lahjemate vastu,

5) hakkasin rohkem regulaarselt liikuma,

6) käisin figuurisõprade grupis toetust ja positiivseid emotsioone kogemas.

Lisaks eelnevale olen pidanud juba 2009. aastast saadik isiklikku treeningute päevikut, milles pean täpset arvet regulaarsete liikumiste ja treeningute kohta. Rõõm oli tõdeda, et pärast figuurisõpradega liitumist ja söödud ühikute arvestamist, hakkas minu päevikusse lisanduma mitmeid täiendavaid kirjeid treeningute kohta. Näiteks jalgarattaga sõitmine erineva kilometraažiga, trenazööril treenimine, tunniajased käimised, tantsimine, võimlemine, aerutamine, matkamine, suusatamine, ujumine jne. Olin neid kõiki asju teinud ka varem, kuid treeningud muutusid veel regulaarsemaks ja eesmärgipärasemaks. Vähem oli vabandusi, et ei jaksa, ei viitsi, tööpäev oli raske või midagi muud seesugust.

Aeg- ajalt esines loomulikult kaalu langetamise teel tagasilööke. Seljuhul aitas mind tublisti meie vahva mentor ja lähedased. Alati leidub maailmas keegi, kes toetab. See inimene tuleb lihtsalt üles leida. Olgu ta siis pereliige, sõber või inimesed figuurisõprade grupist. Mis peamine - ärge jätke pooleli, sest igaüks suudab saavutada oma eesmärgi! Kõik, mida teed, tee endale!

Enesega rahulolu ja sisemine sära paistab välja, muutes sind ka teiste jaoks oluliselt paremaks inimeseks, sest tundes end hästi ja enesekindlat, tahad olla hea mitte ainult enda, aga ka su lähedalseisvate inimeste jaoks!

Mis annab jõudu? Mis võib muutuda? Mida sellest pingutusest saab? Elurõõmu, tahet vaadata enam ja enam peeglisse, naiselikkust, väheke edevust, naudingut! Sisemise rahulolu, sära ja täiendava enesekindluse.

Olen oma elus jätkuvalt teel, kuid nüüd ma tean, kuidas ma seda läbin– enesekindlalt, naeratades, kõike armastades, rahulolu tundes ja sisemiselt särades!

Sära ja naudi sinagi!

« tagasi