Anneli Viljaste -9.2kg

Anneli Viljaste -9.2kg

enne ...
nimiAnneli Viljaste
pikkus165 cm
stardikaal74.2 kg
praegune kaal65 kg
maha võetud kilod-9.2 kg
eesmärk65 kg
kulunud aeg65 kuud
pärast ...

Minu lugu

Siin algab minu lugu tervislikuma ja saledama elu poole. Kui kõik algusest jutustada, siis minu soov saledamaks saada algas juba kaalujälgijate ajal. Rääkisin oma soovist minna kaalujälgijatesse ka sõbrannale ja veensin ka teda kaasa tulema, et seltsis segasem. Siis ühel septembri 2008 esmaspäeva õhtul võtsimegi jalad alla tee Kuressaare Ametikooli Maret Õunpuu gruppi. Algul oli ikka kõhe küll, kuna mul ei olnud seda nii palju vaja maha võtta kui teistel grupis olijatel. Mõni vist mõtles, et mida ma seal veel maha võtta tahan. Aga see selleks, mul läks ikkagi päris hästi. Kuni ajani, mil mul jäi veel soovkaaluni maha võtta 5 kg. Ja siis ootas mind meeldiv üllatus – jäin rasedaks. Hiljem tegi veel ämmaemand nalja, et tegin rasvapuhastust ka oma munajuhadele. Lubasin küll pühalikult, et rasedana ei söö ülearu ja kaal väga ei tõuse, aga lubaduseks see ka jäi. Ikkagi võtsin kokku 18 kg juurde.

Kui tütre sünnist oli möödas 3 kuud, läksin uuesti rühma. Nüüd juba Figuurisõprade nime all, õnneks oli mentor samaks jäänud. Minu algkaal oli siis 74,2 ja soovkaal 65 kg. Ja nii minu tee unistuse poole algaski. Ega see lihtne polnud, tagasilööke oli päris palju, isegi pluss nädalaid oli mitu tükki. Kui ma ka libastusin, käega lõin ja sõin kõike seda, mida ma tol hetkel tahtsin, siis järgmisel hommikul olin jälle tubli õpilane ja kaalusin oma toitu ning märkisin tabelisse üles kõik oma söögid. Lauakaal oli ja on väga tähtis asi minu ettevõtmises! Liikumist on mul ka normaalselt olnud, ostsin omale trenažööri, mida ma ka vahel külastan, aga häbi-häbi, liiga vähe. Seda viga aitab parandada, lapsevankriga jalutamine. Kui ilm hea ja teed korras, sel talvel on ju palju lund igal pool, teengi pikki jalutuskäike ja saan nii piisavalt liikumiskoormust.

Hetkel olen saanud oma soovkaalu kätte ja käib selle hoidmine, ka siin on olnud plusse ja miinuseid... aga rohkem ikka õnnestumisi. Kokkuvõtteks võiks õelda, et alla ei tohi anda, ikka ja jälle oma unistuse poole rühkida. Tänan oma mentorit Maret Õunpuud, kes on minu halamised ja õnnestumised ikka ja jälle ära kuulanud ning uusi soovitusi jaganud.

Pisike salasoov on mul ka kaalulangetamisega seoses, tahaks nii väga, et minu kallis kaasa mind lõpuks ka ära kosib, et saaksin uhkena ja saledana kanda oma unistuste kleiti ning olla ka hea ema oma kahele toredale tütrele.

Lugupidamisega Anneli Viljaste (Kuressaare)

« tagasi