Korduma kippuvad küsimused:

Korduma kippuvad küsimused:

ONLINE

 1. Kas online kasutaja saab kasutada kõiki materjale?
  - Jah, online sisaldab kõiki nädalamaterjale, online toidupäevikut, ühikute arvestamise kalkulaatorit, aktiivsusühikute kalkulaatorit, toiduainete kataloogi, mis sisaldab infot rohkem kui 25 000 toiduaine ja valmistoidu kohta, Nädala toidusedeleid (menüüsid) viieks nädalaks, Lost 1-2 (nädalamenüüd koos toiduainete ühikuinfoga), Säästuplaan 1-4 (Nädalamenüüd 4. nädalaks), Kaota kaalu 7 päeva + lihavabalt ja + gluteenivabalt (nädalamenüüd 3. nädalaks).
 2. Kas online liige saab nõu küsida juhul kui tekivad küsimused programmi ja selle täitmise osas.
  - Online liige saab vastused oma küsimustele, esitades need info(at)figuurisobrad.ee või kaja.torm(at)figuurisobrad.ee, või helistades 6191414

ÜLDIST

 1. Kas liitumisel on vanuse vm piiranguid?
  - Figuurisõprade programm sobib kõigile, nii naistele kui meestele, samuti last rinnaga toitvatele emadele ja noortele (lastele) alates 10. eluaastast. Rinnaga toitvatele emadele ja noortele on erijuhised, tütarlastele 10-16 aastat ja noorukitele 10-18 aastat. Noortel soovitav arsti kirjalik nõusolek.
 2. Kui suur peab olema kehakaal, et Figuurisõbrad programmiga liituda?
  - Figuurisõprade programmiga ei saa liituda kui kehamassiindeks(KMI) on väiksem kui 20. vt. KMI Tabelit.  
 3. Kas saan liituda Figuurisõbrad programmiga kui toidan last rinnaga.
  - Kaalu saab hakata langetama juba rinnaga toitmise ajal. Selleks perioodiks on programmis erijuhised, et tagada piisav rinnapiima ja toitainete vajadus. Soovituslikult võiks alustada kui laps on saanud 4 kuuseks.

FIGUURISÕBRAD GRUPP

 1. Mida tehakse Figuurisõbrad grupis?
  - Figuurisõbrad käivad koos grupis, et ühiselt arutada mahavõtmise ja programmi täitmisega seonduvat, motiveerida ja toetada üksteist, jagada kogemusi ja nõuandeid, samuti saada tagasisidet eelmisest nädalast. Grupitööd juhib mentor, kes oma teadmistele ja kogemustele toetudes käsitleb iga nädal erinevat mahavõtmisega seotud teemat, innustab ja aitab programmi kohandada mahavõtja elulaadiga. Tagasiside saamiseks toimub iga nädal kaalumine, mis on konfidentsiaalne ja kunagi ei räägita grupis kellegi kaalust, räägitakse vaid nädala tulemusest (mahavõtust).
 2. Kui kaua ma pean käima grupis, et saavutada soovkaal?
  - Grupiga liitudes ei ole kohustuslikku aega, kõik sõltub sellest kui palju on vaja maha võtta. Kaalulanguse tempo on igalühel erinev, kuid jääb keskmiselt 0,5-1  kg nädalas. Pärast soovkaalu saavutamist ja tasakaaluperioodi läbimist soovitame eduka kaalu hoidmise huvides jätkata grupikülastust, sest see on tasuta kui kaal on soovkaalus või kuni + 3 kg. Samas võib igaüks ise otsustada, millal alustada või lõpetada.
 3. Kui ma liitun ühe grupiga, kas pean siis ainult selles grupis käima.
  - Liitumisel saad Liikmekaardi, millega võid minna ükskõik millisesse gruppi üle Eesti või gruppi vahetada.
 4. Kui ma olen liitunud FS grupiga, kuid ei saa mõned nädalad grupis osaleda, kas pean siis uuesti liitumismaksu tasuma?
  - Kui pole gruppi külastanud 2 kuud, ega teatanud sellest oma mentorile, katkeb liikmestaatus ja pead tasuma liitumismaksu. 

KODUKURSUS

 1. Ostsin kodukursuse ja tasusin panka. Millal saan hakata kasutama selle juurde kuuluvat online teenust?
  - Kui on soov alustada online teenuse kasutamist enne paki kättesaamist, registreerige end kodulehe kasutajaks ja võtke ühendust maili  kaja.torm(at)figuurisobrad.ee või telefoni 6191418 teel, teatades oma kasutanime. Avame online teenuse vastavaks perioodiks alates kasutajanime teatamise päevast (avame online ainult tööpäevadel).