Elina Jürjen -28.1kg

Elina Jürjen -28.1kg

enne ...
nimiElina Jürjen
pikkus160 cm
stardikaal88.1 kg
praegune kaal60 kg
maha võetud kilod-28.1 kg
kulunud aeg10 kuud
pärast ...

Minu lugu

Ma pole kunagi väga kõhna olnud, kuid ka dieete pole eriti pingeliselt pidanud. Lisakilosid tiksus ikka aastatega aeglaselt juurde ja noore inimesena need kilod tervist ega enesetunnet eriti ei mõjutanud. Ikka mõtlesin kaalu langetamise peale ja aegajalt käisin trennis ning piirasin oma söömist, kuid need olid vaid lühiajalised katsed. Otsustavaks sai aga sünnitus. Kuna olin rasedusega juurde võtnud vaid 4 kilo, siis peale sünnitust olin üle 10 kilo kergem ja taipasin õieti alles siis, kui raske neid lisakilosid ikkagi kanda on. Ja kui need kaotatud kilod tagasi tulid, siis sain aru, et iseseisvalt ma ikkagi hakkama ei saa, hakkasin salenemist proovima rühmas käies.
Esimesel paaril nädalal on see punktide ja ühikute arvestamine ikka keeruline. Alguses sõin siis väga konkreetselt neid asju, mille ühikute arvu teadsin – näiteks kartul, liha ja siis mingi salat. Esimestel nädalatel sai kindlasti söödud ka vähem kui lubatud, kuna ei julgenud lihtsalt. Tänaseks on saanud sellest jälgimisest aga selline harjumus, ilma milleta ei oskagi enam. Nii täpselt ma enam ei jägi kui palju mida söön, aga arvestan peast küll koguaeg.
Kui salenemist alustasin, siis võtsin eesmärgiks 10 kuuga kaotada 20 kilo ja selle saavutasin 6 kuuga. 10 kuuga kaotasin kokku 30 kilo! Oluline on nüüd seda hoida - 6 kuuga on tagasi tulnud nüüd kuskil 1 kilo, mis on minu jaoks aktsepteeritav, kuna olen oma selles kaalus, mida soovisin. Eriline spordi armastaja ei ole, seega see talv on ka keeruline liikumise võimaluste leidmiseks. Ootan kevadet, et saaks üha rohkem väljas kõndida :)

Kaalust alla võtmine andis minu jaoks eelkõige enesekindlust - täiesti uskumatu, et ma sellega hakkama sain. Kui ma sellega hakkama sain, siis mis millega ma üldse hakkama ei saa. Inimene, kes on harjunud mõttega, et ostab 44/46 suuruses riideid, avastab järsku, et 38 seelik on ikka suur number :D See on asi, mis on minu jaoks ikka veel ka täna üllatav.
Ja kõige selle juures - ma tõesti tunnen, et ei ole pidanud ja ei pea ka täna millestki loobuma selle nimel et olla saledam. 

« tagasi