Lisann Aljaste -18.3kg

Lisann Aljaste -18.3kg

enne ...
nimiLisann Aljaste
pikkus172 cm
stardikaal90.3 kg
praegune kaal72 kg
maha võetud kilod-18.3 kg
kulunud aeg7 kuud
pärast ...

Minu lugu

Teadsin pikka aega, et pean seda tegema ja kaalust alla võtma. Ma ei ole alati olnud ülekaalus, kuid ühel hetkel lõi mu haigus välja (kilpnäärnme alatalitlus) ja ma hakkasin lihtsalt paisuma. Probleem oli ka kindlasti selles, et ma ei söönudki peaaegu midagi (sest mulle lihtsalt ei maitsenud paljud toidud) ning kui ma juba sõin, siis tavaliselt magusat. Olen proovinud ka üksinda kaalust alla võtta lugematu arv kordi, kuid sain lõpuks aru, et see ei õnnestu, sest kui enesekindel saab üks 15-aastane noor olla?

Ühel hetkel mulle aitas inimeste pidevast hindavast pilgust ja ennast halvasti tundmisest ning läksin siis figuurisõpradesse. See number, mis mulle kaalu peal vastu vaatas, oli minu jaoks lihtsalt kohutav­- mul polnud õrna aimugi, et ma nii palju kaalun. Sellest hetkest teadsin, et ma ei taha enam mitte grammigi mitte kunagi juurde võtta. Ja ma ei vaadanudki tagasi: juba järgmisel päeval asusin kindlalt ühikuid järgima ja peale selle hakkasin internetist teiste inimeste inspireerivaid lugusid lugema.

Minu motivatsiooniks kaalu langetamisel on mahtumine ilusatesse riietesse ning kindlasti see, et ma ei peaks enam kunagi võõraste inimeste käest kuulma, et ma olen paks. Siiski tähtsaimaks on enesega rahulolu, sest sisemine enesekindlus paistab ka kindlasti väljapoole.

Sõbrad ja klassikaaslased on mind palju aidanud oma toredate kommentaaridega ning mõned neist on isegi minust inspireeritud ja palunud minu käest nõu, et end vormi saada.

 Mida ma oma elus muutnud olen?

* Toitun kindlasti kava järgi (vahel tuleb ka väikeseid apsakaid)

* Liigun võimalikult palju ning teen ka sproti (lemmikuks on kindlasti jooksmine)

* Teadvustan endale aeg-ajalt, et see muutus ei ole ajutine, vaid elustiil kogu eluks.

* Käin ikka figuurisõprades, et ennast järjepeal hoida.

Kokkuvõtlikult tunnen end palju elujõulisemalt ja vabamalt ning soovin kõigile julget pealehakkamist, et oma toitumisharjumusi parandada ning liikuda tervislikuma ja parema elustiili suunas.

« tagasi