Margus -25kg

Margus -25kg

enne ...
nimiMargus
stardikaal118 kg
praegune kaal93 kg
maha võetud kilod-25 kg
pärast ...

Minu lugu

Kui nüüd algusest kõik ausalt ära rääkida tuleb alustada selle sajandi algusest, kus ma esimest korda kaalujälgijatega ühinesin. Alguses tundsin teatavat skeptilisust, kuid see kadus ruttu, kui nädalatega kilod kadusid. Isegi paar kolleegi ühines seetõttu, et nägid kui nad minu edukat tulemust nägid. Trimestri jooksul kaotasin lõpuks 25 kilo ja sellist kaalu õnnestus mul ka säilitada.
Aastaid tagasi vigastasin end rattasõidul ja jäin kodusele režiimile. Sellega seoses hakkas kaal tõusma. Tagantjärele hinnates võin ütelda, et minu toitumisharjumus muutus. Sõin küll aedvilja, juurvilja ja puuvilja, kuid ka rasvasemaid toite. Samuti vähenes vee tarbimine.
Järgnevalt vigastasin selga, mistõttu pidin kodus olema juba paar kuud. Kuna liikumist praktiliselt ei olnud, jätkus kaalutõus uue hooga. Peale tervenemist hakkasin uuesti trennis käima, kuid seetõttu, et toitumine oli vale, kaal ei kahanenud.
Sel suvel käisime koos sõbra perega automatkal mööda Eestit ja muuhulgas tuli jutuks ka toitumine ja rääkisin oma toitumisalastest teadmistest. See tekitas sõbral huvi ja ühel õhtul helistas ta mulle ja ütles, et tal on mõte nüüd Figuurisõpradega ühineda. Ei mäleta, kumb selle mõtte välja käis, aga läksin temaga kaasa.
Seekord võtsin aluseks hoopis teistsuguse elustiili. Ma ei tee seda kõike punktide või kellegi teise pärast, vaid iseendale. Kui eelmine kord tegin ka selle vea, et ei joonud piima ning ei tarvitanud piimal baseeruvaid leivamäärdeid ning muna, siis seekord ma seda viga ei tee. Kindlasti peab organism saama kõik vajalikud vitamiinid ja metallid.
Ehkki kaal nii kiiresti ei lange ja on olnud ka tagasilööke, on tänu programmi järgimisele kaalumuutus siiski olemas.
Suureks toeks minu kaalulangusele kaasaaitamisel on abikaasa, kes aitab mul punkte lugeda ning valmistab väherasvaseid toite.
Üks probleem, mis on tekkinud kindlasti meie kiire elustiili tõttu on see, et meil pole söömiseks aega ja seetõttu sööme väga kiiresti. Mõõtsin huvi pärast aega, kui ruttu ma prae ära söön. Selgus, et selleks kulus vähem kui viis minutit! Soovitan kõigile nippi, kuidas kiirust vähendada: lugege, mitu korda te suutäit mälute. Kunagi, Punamütsikese kuuldemängus soovitati toidupala kolmkümmend kolm korda läbi närida, ja see töötab! Tean oma kogemusest, et ka väiksematest kogustest saab kõhu täis, kuid kiire söömise puhul ka suuremast kogusest mitte.
Üks suuri muutuseid võrreldes minu eelneva elustiiliga on ka õlle tarbimise vähendamine ning see, et toidupoes käin varem ettevalmistatud nimekirjaga. Siis pole põhjust mõttetuid asju osta. Pigem osta ikka neid, mida toidutegemiseks vaja läheb. Kodus on alati olemas nii ütelda SOS pakett, milleks on kartul, sibul ja kala või kana. Sellega saab lihtsa vaevaga teha hea ahjuroa:
Pese kartul hoolega puhtaks, lõika keskelt pooleks, viiluta sibul ja pane ahjuplaadile, peale koorega poolik kartul, nii et kartuli lahtine ots oleks sibula poole. Kartul küpseb umbes tund, millest viimased minutid koos fooliumisse keeratud kana või kalaga. Ma ise armastan juurde pista ka porgandit.
Kui ahjus tehtud liha üle jääb, saab järgmiseks lõunaks teha hõlpsasti salati. Selleks hakkige kapsas, tomat, kurk ja paprika liha sisse, kallake väheke õli või jogurtit peale ning maitsestage soola- pipra või veelgi parem - metsaandide maitseainega.
Muidugi, kui on piisavalt aega, saab väga maitsva roa Figuurisõprade menüüst, mis grupis antakse. Sellega saab üllatada oma sõpru, tuttavaid või miks ka mitte teha kaasale romantiline õhtusöök. Tulemuseks on maitsev roog, mis ei koorma organismi.

Alati tekib salenejatel probleeme ja kiusatusi väljaspool argirutiini, seoses igasuguste pidude ja pühadega. Mina olen hakanud pidudel jälgima seda, et valiksin rohkem värsket kraami ja väherasvast liha ning võimalikult vähe magusat. Viimasest on kerge loobuda, kuna keegi ikka tüki torti lisaks soovib.
Kord nädalas teen ka kokkuvõtte ja analüüsin, mida ma olen nädala sees valesti teinud, see aitab leida vigu ning kaalu muutuse põhjuseid. Näiteks on minu enda nõrkuseks pistaatsiapähklid ja šokolaad. Parem on neid koju mitte osta. Õnneks armastab laps komme, mida mina ise ei söö. Teine lemmik on mesi, kuid ka see on õnneks kapis silma alt ära. Samuti aitab magusavajadusest üle saada see, kui närida ära üks porgand.
Üks väga oluline positiivne muutus seoses kehakaalu vähenemisega on see, et ma norskan vähem.
Kindlasti on tähtis ka grupis käimine, kust saab vajalikke näpunäiteid ja suurepärane grupijuht Liana Vahtra on alati nõu, jõu või hea sõnaga abiks.

« tagasi