Sille Kübar -18.4kg

Sille Kübar -18.4kg

enne ...
nimiSille Kübar
vanus26 aastat
pikkus163 cm
stardikaal80.4 kg
praegune kaal62 kg
maha võetud kilod-18.4 kg
kulunud aeg7 kuud
pärast ...

Minu lugu

Mina pole kunagi olnud väga peenike, kuid peale sünnitust oli olukord minu kehakaaluga ikka väga hull. Esimestel kuudel peale sünnitust langes kaal ilusti ja ma veel rõõmustasin, et kõik on nii lihtne. Järsku hakkas aga kaalu hoopis juurde tulema ja mulle tundus, et kaalutõus ei lõppegi. Mul tekkis oma kaalu pärast tõsine mure.

Ühel ilusal päeval nägin ajalehes Figuurisõprade kuulutust, avasin kodulehe ja uurisin, millega tegu, kus grupid toimuvad ja mis seal tehakse. Juba 3. novembril 2010. aastal liitusin ma Tartus Ilvi Pirsoni grupiga. Peale esimest grupikülastust olin suurt indu täis, kõik tundus nii lihtne, huvitav ja põnev.

Koju jõudes oli segadus juba suur, Figuurisõprade programm oli mu jaoks veel uus ja võõras, ei teadnud mida, kui palju ja kuna ma sööma peaksin. Järgnevad nädalad möödusid näpuga materjalidest järge ajades. Süüa tehes panin kõik toiduained ja kogused kirja ja enne sööma asumist, arvutasin täpselt iga valmistatud toidu ühikud välja.

Grupis käisin ma igal kolmapäeval. Kui mul ei olnud võimalik loengut kuulama jääda, siis kaalumas käisin ma ikka ära. Grupis käimine andiski mulle kõige rohkem jõudu. Tänu mentorile ja neile toredatele inimestele grupis. Meid ühendas ühine suur mure ja oli hea, et me saime sellest vabalt rääkida ja vahel ka mõne pisara poetada, vot see oli suurimaks toeks.

Muidugi oli ka raskeid aegu, mil kaal ei langenud, vaid pigem natuke tõusis, kuid enamikel nädalatel lahkusin ma grupist ikkagi eduka kaalulangusega, mis süstis minusse alati palju motivatsiooni.

Oma Kuldfiguuri diplomi sain 1. juunil 2011. aastal. Sügisel, aasta hiljem, naasesin ma tööle, see muutis söömise taas raskemaks. Kuid tänu grupi toele sain kõigega kenasti hakkama ja olen taas oma ideaalkaalus ning tunnen ennast suurepäraselt.

Figuurisõprade grupis käies olen ma muutnud oma valikuid, kuid ma ei ole mitte millestki loobunud, ma ei ole tühja kõhtu tundnud. Grupis käimine on toonud minu ellu veel ühe suure muutuse lisaks tervislikule toitumisele, nimelt olen ma avastanud enda jaoks liikumise, mis mulle varem ei meeldinud. Kõige rohkem naudin ma nüüd värskes õhus liikumist. Minu lemmikuteks on saanud rulluisutamine, kepikõnd ja jalgrattaga sõitmine. Mulle meeldib väga koos lapsega kelgutada, mängida ja joosta, ma ei pea pealt vaatama, me saame kõike koos teha. Varem ma poleks seda jõudnud.

Kõik unistused täituvad, kui ise väga tahta ja püüelda oma unistuste poole.

Suur aitäh Figuurisõpradele ja eelkõige Ilvile!

« tagasi