Mariliis Siigart -25.8kg

Mariliis Siigart -25.8kg

enne ...
nimiMariliis Siigart
vanus28 aastat
pikkus169 cm
stardikaal96.7 kg
praegune kaal70.9 kg
maha võetud kilod-25.8 kg
kulunud aeg7 kuud
pärast ...

Minu lugu

Ma otsustasin oma eduloo kirja pannna sellepärast, et mind ennast motiveerisid ja andsid palju jõudu need edulood, mida ma ise lugesin, kui ma olin oma teekonna alguses. Ma loodan, et ka minu lugu annab kellelegi tõuke endaga tegeleda ja jõude jõuda oma eesmärgini, sest tervis ning hea enesetunne on ainult iseenda kätes – seda ei saa mitte keegi teine sinu eest teha. Mis kõige parem - sellega saab hakkama igaüks, peab vaid tahtma ja endasse uskuma, ning kõige olulisem alustama!

Suvel 2011 sain ma aru, et see polegi riiete süü, et nad ei istu mul seljas enam, vaid märkamatult oli minuni hiilinud suures koguses lisakilod, mis mind just väga õnnelikuks ei teinud ja peale arsti juures käiku - kus selgus, et mu kilpnääre ei toimi päris nii nagu vaja jõudsin ma arusaamisele, et tervise ja hea enesetunde nimel olen mina ise see, kes saab ja tahab midagi ette võtta.

Dieete pole ma kunagi pidanud ja nii seadsingi sammud Figuurisõprade ukse taha. Olles esimene nädal hoolikalt jälginud programmi selgus tõsiasi, et ma polnudki kilosid kaotanud vaid hoopis juurde saanud + 1,1 kilo. Selle põhjuseid ei tea Kaja ega mina siiani – ju keha siis reageeris muutustele teisiti, kui oleks temalt eeldanud. Edasi langes kaal stabiilselt – mõni nädal rohkem mõni vähem. Olen olnud ka kolmel kuul parim kaalulangetaja. Paar korda on ka seisnud ja mõnisada grammgi juurde tulnud, kuid suure plaanis ei ole see üldse määrav – sest tähtis pole teepikkus vaid kohale jõudmine!

Figuurisõprade programm on minu jaoks elustiil ja eneses kasvamine, see pole projekt mis algab ühest punktist ja kestab täpselt teise punktini. On olnud huvitav jälgida enese mõtteid ja maailmapildid muutumist – sest kõik siin maailmas saab ju alguse tegelikult peast. Ka söömine, või siis eriti just söömine. Ei tohiks unustada, et söömine on tegevus mida saab võrrelda akude laadimisega. Kui akud täis siis energiat ei ole sinna mõtet rohkem sisse panna. Sama on organismiga – ei tasu süüa emotsionaalsetel põhjustel – kas enese lohutamiseks ja rõõmustamiseks. Oluline on leida enda seest probleemi olemus ja lahendada see, ning avastada et šokolaad pole ainuke asi, mis stressirohkel ajal lohutab. Oluline on ka lahti lasta oma vanast minapildist ja kujundada hoopis uus parem mina. Selline kas sa soovid olla, ja olema hakkad! Seda aitab teha ka loobumine vanadest riietest, mis on juba suureks jäänud, sest nii annab ära enda tagasitee muutuda selliseks mida sa ei soovi.

Väga oluline asi on ka ennast kiita! Kõige eest! Alati!

Minult on küsitud: kas programmi jälgimine on raske? Vastuseks on, et ei ole. Nagu iga uue asja puhul võtab kohanemine aega (öeldakse, et iga uue harjumise kujundamine võtab keskmiselt 21 päeva aega). Muidugi tuleb teha enese peas ja mõttemaailmas korrektuure, ei tohi mõelda: ma pean, ma ei saa jne. Tuleb mõelda ma tahan! Ma saan! Isegi kui algul ei tunne et pean asemel on tahan, siis peale mõningast harjutamist tekibki enese tahe ja soov, mitte sundus, mis on sellel teekonnal pärssiv tegur. Samuti vastupidiseks paljudele arvamustele pole ma ei näljas ega söö ainult juurikaid. Tegelikult pole miski söökidest keelatud, tähtsad on kogused ja nende kombineerimine. Nii lihtne see ongi!

Nüüd 7 kuuga olen ma kaotanud 25,8 kilo, kmi on kukkunud 33,86 pealt 24,79 peale vöökohalt on kadunud 30 cm, riidenumbrid on kahanenud vastavalt riietele 8-10 numbrit ja tervis on jälle suurepärane!

 

« tagasi