Signe Protsin -20.3kg

Signe Protsin -20.3kg

enne ...
nimiSigne Protsin
pikkus168 cm
stardikaal82.9 kg
praegune kaal62.6 kg
maha võetud kilod-20.3 kg
kulunud aeg11 kuud
pärast ...

Minu lugu

Minu edu ehk salenemislugu :)...tegelikult ei suuda ma ju ise kaa siiani uskuda, et kuhu ja kuidas need kakskümmend ja natuke veel olevad üleliigsed kilod üldse kadusid ?! Aga üritan siiski kõike vaikselt meenutada...

Kõik sai alguse minu kallist sõbrannast ja töökaaslasest, kes ühel sügispäeval suutis mind suurest vastupõiklemisest hoolimata kaasa sikutada tol hetkel veel viimaseid kuid eksisteerivasse Kaalujälgijate gruppi, aasta siis oli 2008 oktoober. Kui aus olla, siis olin alguses väga ekslikul arvamusel nii endast kui antud kaalulangetamise programmist, et mina ei suuda ja ma ei saa ja niikuinii see ei toimi ja mul ei ole nii palju tahtejõudu jne jne. Usun, et paljudele on see tunne ja mõte tuttav.
Muidugi olin ma endale juba varasemalt teadvustanud, et ka mina olen üleliigsete kilode omanik ja ilus oleks nende kaotamiseks miskit ette võtta, kuid enesepetmiseks ja probleemi koheseks mitte käsile võtmiseks sobis ju iga vabandus, et see pole just päris õige minu jaoks või et ma prooviks ikka miskit muud kunagi hiljem või äkki peaks ikka trenni tegema ja lihtsalt vähem magusat sööma, et küll see kah aitab, selliseid ideid oli peas palju ja erinevaid. Nii uskumatu kui see ka ei tundu, sellest samast hetkest kui grupiuksest sisse astusin kuni tänaseni, koos väikse puhkepausiga olen nüüdseks Figuurisõprade programmist nii joovastuses ja sõltuvuses, et lausa võimatu oleks seda kui nüüdseks väljakujunenud elustiili mitte järgida. Väga olulist rolli mängib kindlasti ka grupis käimine ja teiste sama mure käes vaevlevate inimestega suhtlemine ja kogemuste vahetamine, grupis käies tunned et sa pole üksi ja toetus, mille sealt järgmiseks nädalaks kaasa saad on hindamatu. Samuti on väga palju kinni ka mentoris, kes sind juhendab ja sel raskel teel innustab. Tundes ennast olen kindel, et kui mina sain hakkama,suudab seda ka iga teine endas kahtlev ja kaalu langusest unistaja.
Loomulikult tuleb ette meeletuid kiusatusi ning paremaid ja halvemaid päevi, kus loobumismõtted tunduvad nii käega katsutavad, kuid sellest hoolimata tuleb jääda kindlaks endale, oma soovidele ja eesmärkidele, milleni oled juba sammukese lähemale astunud, kui oled juba oma mõtted sättinud nii, et ma saan hakkama ja ma tahan proovida ning ennast tõestada eelkõige siis iseendale. Iga ettevõtmine käib käsikäes tõusude ja mõõnadega, nii ka minu puhul.
Alustades suure hurraaga, suutsin ennast ohjas hoida 4 kuud, kaotades 8,7 kg, kuid siis saabus minu murdepunkt- võitlus iseendaga, kus jäi kaotajaks minu edasipüüdlikkus ja tahtejõud. Lõin käega ja jätsin kõik sinnapaika, kuna ei suutnud ahvatlustele vastu seista. Olin kindel, et need neli kuud on õpetanud mind piisavalt ja suudan iseseisvalt kõike jätkata, kuid muidugi ei olnud see nii. 7 kuud möödus märkamatult nagu lisandusid sama märkamatult ka tagasitulevad kilogrammid. Kui jõudis kätte september 2009 olin taas ahastuses, sel hetkel tundsin, et nii ei saa jätkata ja õnneks oli see tunne piisavalt tugev ja minu üle kontrolli võtnud, et leidsin eneses taas selle tahtejõu ja soovi minna tagasi ja seekord võiduka lõpuni.
Nüüdseks olen grupis käinud taas 7 kuud ja kokku kaotanud koos puhkepausiga ja sel ajal lisandunud kilogrammidega -20,3 kg. Kusjuures selle ajaga olen muutnud ka juba oma soovkaalu, milleni on veel minna 0,6 kg. Uskuge mind, mitte miski ei ületa seda tunnet, kui näed vanu tuttavaid-koolikaaslasi, kes sind nähes vaid ahhetada oskavad ja komplimentidega sind üle puistavad, kuna tahestahtmata inimene, kes on oma enesetunde ja rahulolu paremaksmuutmise nimel kasvõi pisisammu lähemale astunud, pakatab meeletust elurõõmust ja on positiivne ning sellega nakatab ta ka kõiki teisi lähedasi enda ümber.
Õige toitumine ja mõõdukas liikumine, mida just Figuurisõprade süsteem koos oma hoolivate ja toetavate mentoritega õpetab ongi parema tervise, elustiili ja enesetunde alus. Kõige suurem muutus minu elus pärast seda kui astusin Figuurisõprade liikmeks on olnud see, et olen õppinud tegema õigeid valikuid oma toidumenüü koostamisel, nii erinevate toodete kui ka koguste suhtes. Väga oluline on süüa nii palju kui jaksad kulutada ja samuti toidukordade vahekord, tuleb süüa tihti kuid vähe, 3 korraliku söögikorda ja 2-3 vahepala. Kuulujuttude ja ekslikute arvamuste ümberlükkamiseks justkui peaksid Figuurisõbrad dieeti ja näljutaksid end, saan ma väita kindlalt, et loobuma ei ole pidanud ma mitte milleskist, tuleb säilitada vaid kainet meelt ja mitte kogustega üle pingutada ehk mitte liiale minna.
Olen tõesti õnnega koos ja võin uhkust tunda, kuna minu ümber on väga palju toetajaid ja kaasaelajaid, innustajaid ja isegi neid, kellele olen suutnud olla positiivseks eeskujuks, et kui midagi väga soovida tuleb endasse uskuda, leida see õige viis, et kuidas toimida nagu mina leidsin Figuurisõbrad, ilma milleta ei oleks ma kindlasti jõudnud nii kaugele nagu ma hetkel jõudnud olen.

« tagasi