Uno Kollamaa -32.3kg

Uno Kollamaa -32.3kg

enne ...
nimiUno Kollamaa
pikkus187 cm
stardikaal113.4 kg
praegune kaal81.1 kg
maha võetud kilod-32.3 kg
kulunud aeg6 kuud
pärast ...

Minu lugu

Tere, olen siin figuurisõprade seltskonnas tõesti alles üsna lühikest aega , ehk siis mai 2012 algusest, kuid võin üsna kindlasti kõigile öelda- SEE TOIMIB.

 Võite seda tõesti uskuda ja tasub kindlasti ka igaühel, kel kaaluga probleeme, proovida julgesti. Olen mingi aeg tagasi omal algatusel teise inimese kõrvalt kaalujälgimist proovinud ja ka sel korral sain maha umbes 10 kg, kuid päris õige see minu puhul ei tundunud. Siis võis süüa õunu, pirne jne, neid ei olnud vaja arvestada, samuti ei tekkinud millegipärast antud korral õiget suhtumist asjasse.

Ka sellel korral kaal vähenes, kuid mittejälgimisel sain kilod jälle rasvapolstriks ilusti tagasi. Momendil sai põhiargumendiks ikkagi tervis, mida ei ole võimalik kuskilt asemele osta. Hädad vererõhuga, kolesterooliga, jalgade vaevused jne. Iga kuu uued probleemid. Lihtsalt tuleb endale selgeks teha, et elame üks kord ja milleks seda siis probleemidega vürtsitada. Ütlen ausalt, et kõige raskem oli esimene kohaleminek.

Leidsin internetist hulga aega varem Pärnus sobiliku koha ja ka kellaaja, kuid kohaleminek oli ikka paras raske probleem. Ikka tuli mingi kiire asi ette ja läksin seda-toda toimetama - ehk siis lükkasin asja edasi. Samas sain hiljem jälle aru, et seda kõike oleks ka hiljem saanud teha-toimetada.

Ühesõnaga 8. mai 2012 olin ikkagi suutnud endale selgeks teha, et kohe- kohe tuleb suur (endine) võidupäev (endine suur tähtpäev Nõukogude Liidus) ja kas mina saan enda üle võitu, ehk siis lõpuks olin ma kohal. Suureks imestuseks ei toimunudki minuga seal midagi paha ja hirmsat. Koos oli kena seltskond figuurisõpru ja ma tundsin, vaatamata esmakordsele võõristusele , ennast päris mugavalt ja rahulikult.

Kindlasti andis grupijuht Eiri selleks suure panuse, et olin meeldivalt üllatunud sellisest normaalsest suhlusest ja õhkkonnast, mis minu jaoks esimesel koosviibimisel väga oluline tundus. Võtsin kogu seda seiklust ikkagi väikese huumoriga ja ega ma ikka päris hästi asja toimimisse ei uskunud. Olen siin eelnevatel aastatel üsna palju ostnud erinevaid tablette ja joogipulbreid, mis kõik saledaks teevad.

Peale tühjenenud pangaarve ja pettumuse, ei ole minule sealt abi tulnud ja kõik see eelnev on paras pettumus olnud. Samuti olin alguses valmis järjekordseks pettumuseks, kuid ikkagi sisemas lootsin, ehk seekord siis. Ja nii vist oleks läinud ka seekord. Toimetasin ilusti jagatud näpunäidete järgi, kõht oli üsna tühi ja kaal langes tõesti ainult 0,5 kg nädala kohta esimesel nädalal ja 0,1 kg teisel nädalal. Siis oli tõesti kõige raskem moment, sest tegin nagu kõik õigesti, kuid mingeid tulemusi nagu polegi. Olin tõsiselt pahane ja ei hoidnud muidugi seda enda teada. Päris tõsine kavatsus oli asjale selg pöörata ja oma senise eluga edasi minna. Ma ei oska momendil enam tõesti meenutada, mis arutelu meil seal grupis sellel korral oli, kuid oma pahameelt ma ikkagi päris otse välja ütlesin.

Samas olen kindel, et grupijuht Eiri ja ka grupikaaslased suutsid minu halva enesetunde muuta positiivseks teadmiseks , et ega ikka ühe- kahe nädalaga siin midagi ei muutu. Tuleb korralikult endaga vaeva näha ja küll siis muutused tulevad. Ja uskuge või mitte- kolmas nädal ja kaalus -3,8 kg. Ehk siis kadusid ka eelmiste nädalate paigalseisu kilod.

Siis sain aru, et asi TOIMIB ja sellest saad ainult tahet ja jõudu juurde. Kiire tagasivaade , et 25 nädala jooksul ei tulnud ühtegi nädalat plussi. Ja midagi ebaloomulikku ma selleks tegema ei pidanud! Oktoobri lõpuks , ehk siis 25.10 olin kaalul ja uskuge või mitte kaal näitas 81,6 kg. Kokku saime maha 25 nädala jooksul 31,8 kg ja ongi normaalne kaal olemas.

Ja mida selleks oli vaja? Kõige suurem abi on sellest, et saab alati rääkida grupijuhiga ja suurt abi on ka teistelt grupiliikmetelt. Helistasin suvel ikka mitmed korrad Eirile ja alati sain abi ka grupiväliselt, ehk siis tõeline abi sealtpoolt. Kindlasti peaks leidma aega , et liikuda. Minu jalad ei kannata jooksmist ja nii leidsin endale võimaluse - jalgrattaga sõitmine.

Vahetasin ära ebamugava mägiratta ja ostsin uue käikudega linnaratta, millega hea ringi sõita. Kohe algul tegin endale selgeks, et sõidan enda jaoks ja ei kavatse tippspordiga tegeleda. Kindlasti tasuks teada, et jalgrattaga sõita või siis lihtsalt jalutada tuleks ikkagi minimaalselt 30 minutit järjest ja võimalusel ka rohkem. Uskuge, siis hakkavad ka kogutud rasvad üsna kiiresti kaduma.

Samas andis selline kerge liigutamine võimaluse rohkem süüa- kui seda vaja oli. Nii mõnigi lisalihatükike grilliõhtul sai järgmisel päeval lihtsalt maha sõidetud. Mina sõitsin septembris isegi juba 30-35 km korraga ja ei saanud arugi , et midagi rasket teinud oleks. Organism harjub väga kiiresti ja peale sellist väikest jalgrattasõitu ei ole mingit magusaisu ega nälga kartulikrõpsude järele.

Kõige toredam asi, mis minuga juhtus, oli sügisel perearsti juurde minnea, kus ta ei tundnud mind enam kohe ära. Tegime kõik vajalikud analüüsid ja mis arvate- ma olen päris hea tervise juurde jõudnud ja seda ilma tablettideta. Vererõhk normis, kolesterool normis, veresuhkur normis ja mis kõige tähtsam- kaal normis.

Kõige suurem heameel on ikkagi endal , sest tõesti ei oleks kevadel uskunud, et nii lühikese ajaga on võimalik ennast vormi süüa. Ja igapäevane ringiliikumine- 30 lisakilo on maha jäetud ja jalgadel palju kergem. Mida veel tahta! Kahjuks tuli sügisel ette võtta ka kogu garderoob ja osta mitu numbrit väiksemd rõivad. Aga nii see on.

Lõpetuseks võiksin kõikidele meestele soovitada- ärge kartke. Uskuge - see töötab parem kui oskate arvata. Kindlasti tasub julgelt minna ja proovida, teid aitavad grupikaaslased, kes on alati toredad, teid aitab kogenud grupijuht ja tulemused on käegakatsutavad.

« tagasi