Viko Kõva -29kg

Viko Kõva -29kg

enne ...
nimiViko Kõva
pikkus183 cm
stardikaal120 kg
praegune kaal91 kg
maha võetud kilod-29 kg
kulunud aeg5 kuud
pärast ...

Minu lugu

Kõhna poiss ei ole ma kunagi olnud ja kaal on kõikunud ülesse ja alla päris pikalt, kuid mitte kunagi sellisesse piiri, kus ma sellega ise rahul oleks olnud.
Suurem muudatus kaalus tuli sõjaväes käigu ajal, kus suutsin oma 100 kg st alla võtta 20, kuid sellest muudatusest ei olnud pikka aega kasu, sest see kõik tuli tagasi nii umbes 5 kuuga ja veel 20 kg otsa. Selle tingis kindlasti elukorralduse muudatus ja toitumisharjumused. Pärast kaalu tagasi tekkimist mõtlesin küll pikalt, et peaks trenni tegema ja toitumist muutma, kuid eks enda laiskus oli ikka see, mis seda mõtet iga päev edasi veeretas.

3 aastat sai neid mõtteid veeretatud ja veeretatud kui lõpuks kohtusin inimestega kelle abil lõpuks õnnestus ka oma plaanitud mõtted ellu viidud. Eluviisi muudatust  alustasin eelmise aasta septembrist ja võtsin eesmärgiks jõuda 85 kg kaaluni. Alustasin 120 kg pealt.
Figuurisõpradega ei olnud algus just kõige lihtsam, kuna vanad harjumused on rasked kaduma ja raske oli loobuda "korralikust einest". Programmiga tegin tutvust alguses nö. koduses stiilis, s.t kasutasin sõbralt saadud LOST menüüsid esialgu katse vormis ja üldise hinnangu saamiseks, kuna kaalu jälgimise osas olin ma suht skeptiline. Figuurisõprade programmiga liitusin alles paar kuud hiljem, kui olin oma praeguse mentori ja sõbra abil ja motiveerimisel juba paar kilo oma esialgsest kaalust alla saanud. Minu esmaseks eesmärgiks programmiga liitudes oli saavutada oma pikkusele vastav kaal, milleks pidi olema 85 kg. 
Programmiga alustades oli alguses uskumatult keerukas poes käia ja toidupäeviku järgi õigete koguste järgi toitu osta. Ahvatlused ja harjumused oma eelnevalt tarbitud igapäevastele toiduainetele oli väga suur. Ent paar kuud hiljem harjusin toidukavaga ära. Ma korrigeerisin oma toidukordasid, mida nüüdseks on juba lihtne jälgida ja määratud toidukogus on täpselt paras. Takkajärgi mõeldes oma varasematele harjumustele ei söönud ma korrapäraselt hommikusööki, sageli võis ka lõuna vahele jääda, ning peamiselt oli õhtune aeg kodus see, mille käigus päevasel ajal söömata jäänud kogused sai tavaliselt kahekordselt tagasi söödud.

Et toitumise korrigeerimisest üksi ei piisa selleks, et liigsetest kilodest lahti saada, siis figuurisõprade programmiga liitudes võtsin käsile ka trenni tegemise. Alustasin alguses lihtsamalt ja rahulikumalt, nimelt valisin trenniks jooksmise - iga päev 30 minutit jooksu, esialgu jaotasin 30 minutit 10 minutiliste tsüklitega, st. 10 minutit jooksmist 5 minutit pausi. Hiljem siis lühendasin tsüklite arvu ja lõpuks olin suuteline jooksma ka 30 minutit järjest. 

Nüüdseks on kaotatud juba 29 kg ja minu püstitatud eesmärgini on jäänud veel 6 kg.

Soovituseks teistele, ärge kartke probleemist rääkida ja ärge jätke võimalust härjal sarvist kinni haaramast. Me oleme kõik alustanud mingist kaalust X ja meil kõigil on olemas mingi ideaal kuhu me jõuda tahame. Kõik muudatused algavad küll meist endist, aga me sõbrad ja kaaslased on need kes aitavad meil oma valitud rajal püsida ja nad ei halvusta seda, mida me teeme, vaid on toeks.

« tagasi