Foorumi reeglid

Foorumi reeglid

1. UUTE TEEMADE LOOMINE

1.1 Enne postitamist vali õige alafoorum

- Enne uue teema postitamist mõtle, missuguse alafoorumiga postitus haakub ja postita teema õigesse kohta. Kui postitus ühegi teise olemasoleva alafoorumi alla ei sobi, siis postita see „Üldine“ alafoorumisse.

Näiteks ühikuid puudutavad teemad postitatakse „Ühikuinfo“ alafoorumisse; näiteks figuurisõbrad.ee tooteid ja teenuseid puudutavad teemad postitatakse „Tooted ja teenused“ alafoorumisse.

1.2 Enne uue teema alustamist kasuta otsingut

- Enne uue teema alustamist veendu otsingu abil, kas keegi pole juba taolist teemat teinud. Vahest on mõttekam uue teema tegemise asemel teha postitus mõnda vanemasse teemasse. Pole otstarbekas teha kahte või rohkemat identset teemat. Mida vähem on identseid teemasid, seda lihtsam on info kättesaadavus kasutajatele.

Otsingu tõhusamaks kasutamiseks tuleks kasutada metamärgina tärni (*). Näiteks otsimaks kõiki nisuklii algusega sõnu, tuleks otsing teostada järgmiselt: nisuklii*
Otsingu tulemusel kuvatakse kõik sõnad mille sõnaalgus on nisuklii nt. nisukliiküpsis.

2. TEEMADE PEALKIRJAD JA SISU

2.1 Teemade pealkirjastamine

- Teema pealkiri tuleb panna võimalikult informatiivne, et saaks aimu teema sisust. Hea pealkiri edastab postituse sisu olemuse (küsimus, probleem, arutelu, uudis). Ei piisa mittemidagiütlevatest pealkirjadest nagu näiteks „mul on mure“ või „vajan abi“ jne.

2.2 Keelekasutus

- Keelekasutus peab olema korrektne. Austa eesti keelt, kasutades kirjavahemärke ja jälgides lauseehitust. Ropendamine pole foorumis lubatud.

2.3 Postituste sisu

- Ära postitada lihtsalt emotikone ja mõttetuid vastuseid. Kui pole midagi targemat öelda, siis jäta parem ütlemata.

Näiteks pole mõtet postitada lihtsalt emotikoni ja/või emotikoni koos üksiku(te) sõna(de)ga „lahe“, „tore“ vms, mis ei ütle suurt midagi ega pole teemaalgatajale seega abiks. Oma mõtete olemasolul tuleks neid põhjendada.

- Jää algses postituses olnud teema piiridesse.

2.4 Postituste vormistamine

- Teema pealkiri ja läbiv tekst teemas tuleb kirjutada väikeste tähtedega. Läbivalt suurte tähtedega kirjutamine sümboliseerib internetis karjumist!

- Tsiteerimisel jäta algsest jutust alles nii vähe kui võimalik, kuid samas nii palju, et mõte jääks moonutamata. Tsiteeritava teksti maksimaalseks pikkuseks on 200 tähemärki. Kui tsiteeritavat osa ise ei limiteeri, siis süsteem kasutab automaatselt tsitaadi esimest 200 tähemärki.

3. ÜLDISED NÕUDED

3.1. Avatar (kasutaja pilt)

- Avatar ei tohi olla liikuv. Üleslaadimisel vähendatakse pildi mõõtmeid nõnda, et pikim külg jääb 100 pikslit.

3.2 Reklaam

- Omavoliline reklaam ja toodete müük on foorumis keelatud. Kui on soovi foorumis või kodulehel oma tooteid või teenuseid reklaamida ja müüa, palun võtke ühendust info figuurisobrad.ee.

3.3 Kaaskasutajad

- Ära alaväärista oma postitustega teiste kasutajate mõtteid/tundeid. Ära mine isiklikuks, ära solva teisi. Arvamused ja maailmavaated on isiksustel erinevad, seega kommenteeri arvamust, mitte kaaskasutajat.

3.4 Topelt-identiteedid

- Igal kasutajal tohib olla ainult üks kasutajakonto, seda kontot tohib omakorda kasutada vaid üks isik. Topelt-identiteetide avastamise tagajärjeks on kõigi antud kasutaja erinevate kasutajanimede deaktiveerimine.

NB! Figuurisobrad.ee administraatoritel ja moderaatoritel on õigus kustutada või muuta reeglitevastane teema/postitus ette hoiatamata. Administraatorid ja moderaatorid ei ole kohustatud oma otsuseid kasutajale põhjendama.

Hoiame foorumi üheskoos atraktiivsena ja info lihtsasti kättesaadavana!

Figuurisobrad.ee