Kui kõht punnitab ja vajad abi?!

Kui kõht punnitab ja vajad abi?!

Maitsva toidu söömine on väga mõnus toiming ja hea tunne peaks kestma veel mitu tundi, kogu seedimise aja. Paraku alati me ei ole peale söömist väga õnnelikud. On hoopis surutus, kõhus on vaev, raske on olla, tahaks vabaneda sellest koormast. Mis siis on valesti?

Erinevatel toitudel on täielikuks seedimiseks ja imendumiseks erinev aeg. See võib ulatuda 2-3 tunnist 8 – 10 tunnini ja rohkemgi, kuna toitained on erinevad ja söödud toidu kogus võib vahel olla üleliia suur. Valku seeditakse kõige kauem, ka rasvase toidu seedimisele kulub tunde, kuna rasvane on tihti ka valgurikas. Süsivesikuid, eriti aga suhkruid seevastu väga lühikest aega. Seedeprotsessi mõjutavad organismi ensüümid, fermendid ja bakterid ehk mikrobioota.  Väga olulised on valkude seedimisel maohape, rasvade seedimisel sapipigmendid jm.  Viimasel ajal on väga palju räägitud soolestiku mikroobidest. Olulised on mikrobioomi elujõulisus, selle koostises olevate bakterite liigilisus ja hulk. Nad kõik aitavad toitu lõhustada ja osakestel imenduda. Kui aga toit liigub sooltes väga aeglaselt, tekitavad bakterid kõrvalprodukte, mis häirivad heaolutunnet, tekitavad gaasi ja kõhupuhitust.

Kõik antud soovitused on kerged täita ja tehkem seda! Tulemuseks on hea enesetunde kõrval ka kaalulangus sulle soovitud kiiruses. See juba sõltub aga sellest, kuidas oled söönud ja kui palju liikunud!

 

SOOVID TERVISLIKULT KAALUST ALLA VÕTTA? ONLINE TOIDUPÄEVIK ON ABIKS!

VÕI TULE FIGUURISÕPRADE GRUPPI! GRUPPIDE AJAD LEIAD SIIT

 

 

 

More Figure Friendly Tips