Kaalu hoidmise saladus

Kaalu hoidmise saladus

Kui oled kogenud soovikohast kaalulangust, siis püüa  seda hoida!  Kaalu hoidmine näitab, kui tubli sa tegelikult oled, sest see polegi väga kerge. Uuringud ütlevad, et ainult 10%  kaalus alla võtnutest suudab seda säilitada. Oleme loomult laisad ja kui kehakaal langes pelgalt toidukoguste piiramisega, siis on suur oht, et ta hakkab taas tasapisi tõusma. Eriti hoolikalt tegele endaga siis, kui sul oli suur kaalulangus.

Näljatunnet mõjutavad hormoonid greliin ja leptiin panevad sind toidule rohkem mõtlema ka pärast normkaalu jõudmist. Koos kaalulangusega muutub ainevahetus aeglasemaks, mistõttu toidukogustega ei või liialdada. Kui oled suutnud kaalu säilitada vähemalt kaks aastat, siis keha on harjunud uue kaaluga ja suurem oht kilode lisandumiseks  on möödas. Kindlasti ei tohi unustada, et  energiavajadus väheneb vanuse suurenedes, mis tähendab seda, et tulebki hakata vähem sööma.

Pea kinni kolmest heast soovitusest!

1. Kontrolli kaalu regulaarselt üks kord nädalas, sest siis märkad õigeaegselt midagi ette võtta! Mida väiksem on lisandunud grammide hulk, seda kiiremini saad taas soovkaalu!

2. Kuigi oled soovkaalus, hakka rohkem liikuma. Pea kinni tuntud soovitustest, nagu jalgsi tööle minek, jalgsi poes käimine, kõndimine pärast õhtusööki jm. Kindlasti  koorma ennast iga päev.

3. Jätka toitumise jälgimist ja toidupäeviku pidamist kas iga päev või vähemalt enda kontrollimiseks aeg-ajalt. Toitumise jälgimine on väga oluline ja mõtle see endale  lihtsaks.

Mitmekülgne köögiviljarikas ja kiudaineterohkete toitude valik koos piisava koguse loomset päritolu valkudega aitab hoida soovkaalu ja olla terve! Hinda enda  söömiskäitumist ja hoidu sellest, et sööd stressi maandamiseks või tõstad taldrikule täiendava toidukoguse, kuigi kõht on täis.

Ennast tuleb jääda pidevalt kontrollima ja eduni viinud valikutest tuleb kinni pidada kogu elu! 

 

Tea, et kui sa oled saavutanud soovkaalu, on oluline kindlaks teha toidukogused, mille puhul kaal jääb püsima. Kaalu hoidmise programm kestab 4 nädalat. Kaalu hoidjatel on võimalus osaleda grupis tasuta, et hoida oma kehakaalu. GRUPPIDE AEGU VAATA SIIT

 

More Figure Friendly Tips