Tarku mõtteid igaks päevaks

Tarku mõtteid igaks päevaks

 Kontroll enese üle ja ihade järele on nagu muskel: mida rohkem sa seda kasutad, seda tugevamaks see saab.

 Kui sul on soov millegi hea järele, siis proovi pakkuda endale söögielamuste asemel hoopis head kohtlemist: mine juuksurisse, käi massaazis või spaas, osta koju lauale kimp lilli. Luba endale midagi hellitavat.

 Ära vaheta oma suurimat soovi selle vastu, mida sa tahad praegu.

 Mõõda oma erinevaid kehaosasid (reied, talje, puus) kord nädalas. Su kehakaal võib vahest olla isegi kuni 10 nädalat muutumatu, kuid su keha mõõtmed vähenevad ikkagi. Nähes muutust sentimeetrites aitab see hoida motivatsiooni.

 Puhkusel, pidustusel või eriolukordades olles suhtu sellesse realistlikult: ehk on mõttekas sel ajal mõelda oma raskesti saavutatud tulemustele. Proovi sellel mõelda saavutatud kehakaalu säilitamisele.

 Liikumine on üks tähtsamaid tegevusi, mida sa võiksid teha, et saavutada edu kaalus mahavõtmisel. See kiirendab kaalulangust, annab parema enesetunde ja väljanägemise ning vähendab stressi.

 Kõige suurem muudatus on see, kui teed muudatusi väikestes asjades.
- joo natuke rohkem vett
- lisa oma päeva natuke liikumist
- söö natuke rohkem köögivilju
... ja nii jõuadki lähemale oma eesmärgile!

 Edukus on teekond, millel liigud, mitte lõppjaam kuhu jõuad. Kaalus mahavõtmine on protsess. Kui oled osaline selles protsessis, siis  tähendab see seda, et oled edukas.

 Kui alustad kaalus mahavõtmist, siis kirjuta isendale kiri ja ütle nägemist ülekaalule. Pane sinna kirja kõik põhjused, miks sa vihkad liigseid kilosid ja mida sa ülekilode tõttu tehaei saa, kuigi niiväga tahaksid. Loe seda iga kord, kui tekib kiusatus üleliigse söögi järele.

  Ära aksepteeri ebaõnnestumisi. Proovi aru saada ebaõnnestumise põhjustest ja õpi kogemustest. Selleks et saavutada edu, pead uskuma, et oled seda väärt.

 Kui sööd väljaspool kodu, siis planeeri eelnevalt, mida tellida.

 Kirjuta üles oma tunded kaalus mahavõtmise ajal toidupäevikusse. Saad sõnad paberile ning hiljem neid uuesti lugeda. "Kui kord tead, mida väärtustad, siis on kergem elus minna eesmärgi suunas."

  Ole aktiivne, isegi kui see on viimane asi, mida tahaksid peale pikka tööpäeva teha. Kui oleme väsinud, siis füüsiline aktiivsus annab meile parema tuju, vähendab stressi ja depressiooni sümptomeid. Jooksmine on üks odavamaid ja lihtsamaid mooduseid tuua liikumine sinu igapäevaellu. Otsi oma jooksukingad välja!

 Harjuta "tänan" ütlemist
Uurimused on näidanud, et mida tänulikumad on inimesed igapäevaelus, seda on rohkem on nad rahul oma eluga üldse. Aitäh ütlemine bussijuhile või kuapluse kassapidajale ei maksa midagi, seega tee sellega algust juba täna.Garanteerime, et peale igat tänamist tunned end natuke õnnelikumana.
Rasketel majnduslikel aegadel, on üsna lihtne unustada neid väärtusi, mis meil on. Mõtle kolmele asjale, mille eest oled tänulik, see annab su elule natuke sisu juurde.

 Harjuta positiivset vestlust.
Paljud inimesed on harjunud virisema. Rääkides negatiivsetest asjadest paneb see meid veetma palju aega mõeldes negatiivsetele asjadele, ka märkama ja tundma ainult negatiivset. See on kui veerev lumepall, millega on kerge kaasa minna. Uurimised on näidanud, et positiivne suhtumine aitab vastu seista isegi külmetushaigustele. Kui su vestluskaaslane hakkab rääkima negatiivsetest asjadest või virisema, siis proovi talle näidata selle teema positiivset poolt. Või proovi hoopis muuta negatiivne teema positiivse vastu. Kui miski ei aita, siis leia põhjus lahkumiseks.

 Tegele mõne hobiga, kas aiandusega, osale käsitöö või kunstiringis, ole aktiivne.
Laula. Laulmine aitab vabaneda pingetest, suurendab hapniku veres ning parandab lihaspinget. Laula laulukooris, esine lauluga mõnel peol või võta lihtsalt juuksehari ja laula oma lemmiklaulu mõnelt CD-lt.
Tee näpud mullaseks. Kasvata oma köögivilju, mis võimaldab sul olla eemal igapäevaprobleemidest. Näiteks kasvata köögis aknalaual maitsetaimi nagu basiilika ja petersell, salatilehti. Kui sul on veidi rohkem ruumi, pane kasvama ka mõni tomati- või maasikataim.

 Naera nii, et pisarad silmas. See tugevdab su immuunsüsteemi suureneb õnne hormooni eritumine, mis omakorda vähendab stressi hormooni taset. Veeda rohkem aega inimestega, kes ajavad sind naerma või vaata komöödia filme ning kasu on nii emotsionaalne kui füüsiline.

 Viimasel ajal räägitakse palju rahast, mistõttu muudab see inimesi murelikuks ja stressi. Kuid väga palju on ju selliseid asju, millega saaksid tuua rõõmu päevadesse või parandada oma elu kvaliteeti. Leia need positiivsed asjad oma elus, milleks ei pea kulutama raha ja tegele hoopis nendega.

 Kui järgid salenemisjuhiseid, siis ära keskendu ainult kaalulangusele, vaid keskendu toiduvalikule 1 päev korraga. Muretse endale veel külmkapi magnetid, millest saaks tähtede kaupa kokku lugeda "EDUKAS". Iga kaotatud kilo puhul lisa külmkapile  üks täht. See oleks positiivne meenutus, mitu kilo oled juba maha võtnud ja innustab edasi jätkama.

 Eesmärkide püstitamiseks parim aeg on eesolevad 24 tundi, sest
eile on juba möödunud,
homme on veel kaugel ees,
aga täna sa kindlasti õnnestud!
Püstita enesele eesmärgid, mida saad täita lähema 24 tunni jooksul juba täna.

 "Ma teen seda enda jaoks" - on väga tugev argument. See on palju tugevam motivaator ja tõhusamate tulemustaga, kui see, et püüad kaalus maha võtta kellegi teise pärast või mõne sündmuse jaoks. Kui oled õppinud tervisliku toitumise põhitõed, siis on need sinuga kogu eluks.

 Hoia alles oma kitsaks jäänud seelik või püksid, mida saaksid aeg- ajalt selga proovida. Nii saad oma silmaga näha, kuidas on sinu kaalulangus edenenud. Isegi siis, kui kaalunumber ei näidanud kaalulangust, saad siiski näha, et kaal on langenud. See annab hea tunde ja innustab sind edasi jälgima salenemise juhiseid.

 

 

 

veel figuurisõbralikke nippe ...