Kinnise kõhu leevendamiseks

Kinnise kõhu leevendamiseks

Kehakaalu langetamise juures on oluline tegur sooltetegevuse korrapärane funktsineerimine. Kinnine kõht mõjub halvasti nii organismile kui ka enesetundele. Selle probleemi leevendamiseks ja normaliseerimiseks tasub proovida erinevaid loomulikke viise. Kuna kõhukinnisuse põhjused on erinevad, tasub proovida ka erinevaid mooduseid. Esimene raudne reegel on kiudainerikas toit – kiudainete soovituslik kogus päevas 30 g ja kindlasti vähemalt 2 liitrit vett päevas. Samuti on  kõhutegevuse normaliseerimiseks suur roll igapäevasel liikumisel. Siinkohal toome välja mõned läbiproovitud ja tulemustandvad nõuanded.

 Pane õhtul klaasi vette likku 6 kuivatatud musta ploomi. Hommikul söö ära ploomid, neid hästi läbi mäludes ja seejärel joo ära ka leotusvesi.

 Hommikul mõõda kaussi 1 klaas keefiri või petti (võib-olla ka jogurt), lisa sinna 3 sl nisukliisid, sega. Söö ära ja joo peale kindlasti 2 klaasi vett. Õhtusöögi juurde söö punast keedetud peeti.

 PUDER- kinnise kõhu leevendaja (kokku 3 ühikut)
3 kuivatatud musta ploomi
3 kuivatatud aprikoosi
1 tl linaseemneid
4 sl pudruhelbeid + 2 sl nisukliisid
Aseta puuviljad ja linaseemned õhtul 1 klaasi külma veega likku. Hommikul lase puuviljad koos leotusveega keema lisa pudruhelbed, nisukliid ja vajadusel vett ning keeda puder.

Pese korralikult puhtaks kiivi (või kaks), lõika seibideks ja söö seibid koos koorega.

Toiduvalikud:
Väldi valget riisi, mannat, makarone ja saia.
Ei tohiks juua kakaod, kuuma ja kanget teed, musta kohvi
Joo biojogurtit, keefiri, hapupiima.  Pirnid, viigimarjad ja rabarber aitavad väljaheidet pehmendada.
Kindlasti tuleb süüa kiudaineterikast toitu – jämedast jahust leiba, toorest köögivilja, eelkõige toorest peenendatud kapsast, värsket tomatit, porgandit, toorest söögipeeti, sibulat, redist, herneid ja ube.
Joo ka õhtul pool klaasi jahedat vett.

 Vähenda  kindlasti  vaimset ülepinget! Tasakaalustamaks igapäevapingeid, leia iga päev pool tundi kuni tund iseenda jaoks.

Kindlasti vaheta variante – kui üks ei tööta (või enam ei tööta) proovi teist. Võid erinevatel päevadel lihtsalt erinevaid variante proovida.

 

 

veel figuurisõbralikke nippe ...