Tantsi ennast vormi

Tantsi ennast vormi

”Liigu tervemaks” on Maailma Terviseorganisatsiooni  WHO soovlause rahvastiku tervise paremaks muutmisel.  Seda on paljud riigid omaks võtnud ja kasutavad oma kampaaniates. Eriti hoogne on selles osas Soome. Kuid ka Eestis tehakse päris palju massiüritusi egiidi all – ”liikudes tervemaks”! 

Maratonid – suusamaraton, rattamaraton, maijooks, käi jala... jne?

Üheks väga emotsionaalseks ja heaks liikumisvormiks on tantsimine!  See teeb hea meeleolu ja aitab kaasa kaalu langetamisele.
Tants on lihaseid ja liigeseid pingutav, samuti nagu on seda sulgpallimäng. 2-3 tundi tantsimist rahuldab terve nädala liikumisvajaduse. 
 
Igapäevase liikumisega saavutad hea treenituse taseme. Igapäevane liikumine,  vastupidavustreening ja jõutreening muudavad sinu elu. Paraneb tasakaal, kehahoid ja liikumise elastsus, koordinatsioon, rütmitunne, kiirus. Selleks on vaja kindlasti kolm korda nädalas liikuda. Seda saab ka siis, kui tantsid 20 - 60 minutit korraga kolmel korral nädalas. Tantsu plussiks on veel see, et paraneb rüht ja nõtkus.

Tantsuga võib kaotada 250-800 kcal tunnis.
 Tants asendab suurepäraselt muud liikumist, see on sama turvaline kui golfimäng, ujumine,  kõndimine või sõudmine  ja see sobib igas eas ja igas kehakaalus inimestele . Tants on lahe,  hoiab taljet, teeb hea tuju, eemaldab pinged ja annab juurde tahet liikuda ka teistel viisidel. 

Tantsuga saab elavdada südametegevust, vereringet, parandada vere kolesteroolinäitajaid ja suhkrusisaldust, isegi soodustada kaltsiumi ladestumist ja ennetada osteoporoosi.
 
Lõõgastumine, stressi maandamine, ajutöö ergutamine – kõike seda võimaldab tantsimine. Tants on meeldiv tegevus ja harrastus. Pole oluline tantsida väga hästi, tants paneb lihtsalt nautima! Alati saab uusi tantse ka juurde õppida.

Miks mitte korraldada regulaarselt koos sõpradega tantsuõhtuid. Toidulauad võivad väheneda ja selle asemel jätke ruumi tantsuks. Polegi ju suurt ruumi vaja. Leppige kokku paari perekonnaga ja näiteks miks mitte korraldada kord kuus kellegi juures kokkusaamine just tantsimise ja hea muusika kuulamise esmärgil! 

Hea tantsumuusika ja põrand – muud ei olegi vaja! Tantsulusti ja hoogsat liikumist!!

 

veel figuurisõbralikke nippe ...