Geenitest aitab teid individuaalselt nõustada

Geenitest aitab teid individuaalselt nõustada

DNA analüüsist

Kui teil või teie lähedastel on ülekaal või hirm ülekaalu tekke ees, siis on väga kasulikuks abimeheks geenitest, mida võib nimetada ka DNA testiks. Selline nimetus põhineb rakkude pärilikkust kandvatel osakestel – lämmastikühendil, mille rahvusvahelise nimetuse esitähed on DNA.

Kehas olevad geenid on kogu eluks olemas. Nad on pärilikkuse kandjad, informatsiooni panipaigad. Geenid määravad ära võimalused, mida organism saab kasutada, mitte aga iga konkreetse inimese saatuse. Viimaste aastakümnete uuringud on teinud suuri edusamme geneetiliste haiguste diagnoosimisel.

Geenide uurimine ja geenitestide tegemine on pidevalt täienev valdkond. Teame ka seda, et alati geeniga väljendunud eriline haiguse tunnus ei põhjusta selle geeni omanikul haigust. Kuid haigus tekib lisanduvate tegurite toimel. Selleks võivad olla kahjustavad töötingimused, halvad harjumused, allergeenid, kiirguskahjustus, söömisvead ja palju muud. Teades riski võimalust, saab hoida ära võimalikke kahjustusi ja risk ei realiseeru ning haigust ei teki.

Võimaliku ülekaalu tekkeohuga on seotud umbes 50 erinevat geeni ning KMI võib pidada 55% ulatuses pärilikuks. Praegu määrame nendest viit geeni. Ilmselt tulevikus suureneb määratavate geenide hulk. Oleme vastavalt geenitesti tulemustest saadud riski variandile välja töötanud soovitatavad dieedid

Varusevariandid võivad olla erinevad ja sellega koos on ka individuaalsed soovitused.

Töötame välja uusi retsepte ja nõustamist aitab suunata isiklik kontakt figuurisõprade mentoriga või firma konsultantidega.

Edaspidi teeme eraldi nädalamaterjalid, vihikud erinevate geenivariatsioonide puhuks, et teil oleks lihtsam toime tulla.

Seni on enamuses teste teinud ülekaalus isikud, kuid loomulikult on ka teisi huvitatuid.

Kui on juba ülekaal, siis ainult laboratoorsest vastusest ei piisa. Teie personaalne info puudutab Teid isiklikult.Väga oluline on saada selle põhjal isiklikku nõu ja abi, kusjuures edu saavutamiseks on vaja ise ka tegutseda, näiteks teatud aeg täita toitumispäevikut ja saada tagasisidet. Juhendamist saab figuurisõprade rühmas mentorilt, kes on suurte kogemustega ja annab otsest nõu, mida teha, kuna talle on abiks Teie geenitest.

Teadmiseks Teile - testi järgselt saate tulla rühma eraldi liitumistasu maksmata.

 

Kas tead, et:

Te olete edukas siis, kui saate individuaalselt suhelda Figuurisõprade kogemustega toitumisspetsialistidega.

Testi tegemise kohta saad infot meie kodulehelt!

 

 

veel figuurisõbralikke nippe ...