Hinda oma vaimset tervist!

Hinda oma vaimset tervist!

Vahel tunnen end kõigest väsinuna. Kuidas ma tean, millal peaksin midagi ette võtma? Sageli räägitakse heast vaimsest tervisest, kuid kuidas seda ära tunda. Kui tunnete end väsinuna, siis on see esimene märk sellest, et peaksite veidi aja maha võtma.
 
Kui tunnete ärevust või stressi, võivad probleemid osutuda haldamatuteks. Need on indikaatorid, et peaksite tähelepanu pöörama ärevuse või stressi põhjustajatele. Peale selle võite endalt küsida ka muid küsimusi, mis aitavad hinnata oma vaimset tervist ja otsustada, kas peate selle parandamiseks samme astuma.
 
Küsige endalt järgnevaid küsimusi, kirjutage vastused üles ja mõelge neile.
Pärast seda tehke “tunne end õnnelikumana” plaan või otsige vajadusel abi.
 
- Kas ma tunnen end pingevabalt ja elu on kontrolli all või on ülekoormatud ja kontrolli alt väljas?
- Kas ma reageerin elu väljakutsetele rahulikult või olen tavapärasest ärritunum?
- Kas minu uneaeg on muutunud? Kas ma ei saa magada sügavalt kogu öö või vastupidi magan rohkem kui tavaliselt. Mõlemad on märguandeks, et sellele võiks tähelepanu pöörata.
- Kas minu söömine on muutunud? Kas ma söön rohkem või vähem kui enne? Kas ma söön vähem tervislikumalt kui tavaliselt?
- Kas ma olen eemale tõmbunud sõpradest, perekonnast või kolleegidest tööl? Kas ma keeldun kutsetest sõpradega kohtumiseks või ei soovi olla sotsiaalne?
- Kas ma olen unisem kui tavaliselt? Näiteks trenni tegemiseks pean end rohkem pingutama?
- Kuidas ma ennast tunnen? Kas ma mõtlen endast positiivselt või negatiivselt?
- Kas mu keha tahab mulle midagi öelda?
 
Sageli kui meil on probleeme vaimse tervisega, väljendub see ka meie füüsilises kehas, näiteks immuunsüsteem nõrgeneb, haigestume sagedamini külmetushaigustesse või tunneme valu sagedamini.
 
Need küsimused aitavad meil ära tunda, kas peame midagi tegema oma vaimse tervise parandamiseks. Räägi oma muredest sõbrale, keda usaldad või võta rohkem aega puhkamiseks. See peaks olema osa igapäevaelust, samuti nagu hoolitseme oma hea füüsise eest, peaksime ka hoolt kandma oma hea vaimse tervise eest. 
 
Lihtsad teraapiad selleks on rääkimine avameelselt ja ausalt inimestega. Jalutamine looduses stressi vähendamiseks. Mediteerimine või raamatute lugemine või mõni muu loominguline tegevus.
 

SOOVID TERVISLIKULT KAALUST ALLA VÕTTA? SINU PARIM ABILINE ON MOBIILISÕBRALIK ONLINE TOIDUPÄEVIK!

PROOVI UUT KIIRDIEETI - FÜTOTOITAINETERIKAS KIIRDIEET!

 

 

veel figuurisõbralikke nippe ...