10 figuurisõbralikku mõtet suveks

10 figuurisõbralikku mõtet suveks

1. Söö regulaarselt - kuigi suvine elurütm on teistsugune, püüa endiselt hoida 3-4 tunniseid söögivahesid, et vältida juhuslikke näksimisi ja ülesöömist.
2. Valmista ise lihtsat toitu, ära osta töödeldud valmistoite - sööd tevislikumalt ja saad vähem asjatuid kunstlikke lisaaineid.
3. Väldi niipalju kui võimalik rafineeritud suhkruga tooteid - söö rohkem värskeid hooajalisi marju ja puuvilju, mis on veerikkad ja pungil vitamiine, mineraale jt vajalikke toitaineid.
4. Joo piisavalt vett - suvel sooja ilmaga vajad rohkem vedelikku, et hoida end värskena. Suhkruga joogid tõstavad veresuhkru taset ning panevad keha tootma insuliini. Suurenenud insuliinihulk takistab rasvatagavarade kasutamist (salenemist!), tekitab näljatunde ja soovi üha rohkem süüa.
5. Söö mitmekülgselt ja mõõdukalt, samas tervislikult - ära liialda ühegi toiduainega.
6. Tee väikesed suutäied, naudi igat suutäit, söö aeglaselt ja mälu toitu hoolikalt - see kindlustab parema küllastustunde ja efektiivsema seedimise, samuti vähenevad isud.
7. Jäta küpsetamisel köögiviljad krõmpsuvaks, siis säilub nende toiteväärtus.
9. Kasuta igat võimalust, et liikuda värskes õhus - teada-tuntud soovitus, kuid väga tõhus hea tervise ja enesetunde tagamiseks.
8. Anna kehale piisavalt aega seedida toit enne magaminekut - kuigi väljas on kaua valge, ära söö liiga hilja.
10. Leia igas päevas midagi positiivset (hoidu stressist) ja maga ka suvel piisavalt.
 
SOOVID TERVISLIKULT KAALUST ALLA VÕTTA? SINU PARIM ABILINE SUVISEL AJAL ON MOBIILISÕBRALIK ONLINE TOIDUPÄEVIK!

 

veel figuurisõbralikke nippe ...