Punane tee aitab hoida isu kontrolli all!

Punane tee aitab hoida isu kontrolli all!

Punase ehk rooibos teepõõsas kasvab Lõuna Afrikas. Lehed korjatakse ja fermenteeritakse (kääritatakse). Nad ei sisalda kofeiini, mistõttu rooibos sobib hilisõhtuseks joogiks, samuti kofeiiniallergia korral. Temas ei ole tanniini ning seistes tee ei muutu mõrudaks. Rooibos teelehed on pikad, punased, nõelja kujuga. Lehed korjatakse ja lastakse  närtsida, seejärel töödeldakse samuti kui hariliku teepõõsa lehti: rullitakse, fermenteeritakse, kuumutatakse ja kuivatatakse.  Lehtedest valmistatud jook on punast värvi, magusavõitu, värskendav, veidi puuviljalõhnaline ja seismisel ei muutu mõrkjaks vähese tanniini sisalduse tõttu, on leebe maole ja aitab mao- ja soolestikuhäireid leevendada.

Eelistatud valik on Celestial seasoning:  Madagaskari Vanilla Red ja Moroccan Pomegrante Red.

Kuna punane tee ei sisalda kofeiini, võib teda juua õhtul või soovi korral öösel. Samuti valutavale kurgu korral saab kuuma teed juua rohkesti ilma, et tekiks südamekloppimist. Tee sobib neile, kellel on kofeiini allergia.

See tee sisaldab rikkalikult antioksüdante, mis muudab ta põletikuvastaseks, vähktõbe ja südamehaigusi ennetavaks.

Tee valmistamisel tuleb teelehtedele valada  2-3 minutit peale keemist seisnud vesi. Tee valmimise aeg on  5 minutit.

Omadused:

Punane tee ei anna energiat, kuna talle ei ole vaja lisada suhkrut. Ta on veidi magusamaitseline, värskendav. Temas olevad antioksüdandid seovad hapniku vabu radikaale ning ennetavad rakkude vananemist ja annavad haigustevastase toime. Punane tee on ka hea jook lastele ning sobib janujoogiks kogu koolipäeva jooksul. Punane tee sobib üliaktiivsetele lastele, kuna on rahustava toimega. Imikutel vähendab punane tee gaasivalu ja  leevendab naha allergilisi nähte.

      Jahedas võib juua sooja teed, palavas aga jääteed.

SOOVID TERVISLIKULT KAALUST ALLA VÕTTA? ONLINE TOIDUPÄEVIK ON ABIKS!

VÕI TULE FIGUURISÕPRADE GRUPPI! GRUPPIDE AJAD LEIAD SIIT

 

 

veel figuurisõbralikke nippe ...