Tulevase beebi tervis sõltub ema toidust

Tulevase beebi tervis sõltub ema toidust

Tulevase beebi tervis sõltub ema toidust

Loodus on nii seadnud, et suure ülekaalu korral on naisel rasestumisega probleeme. Kui vähendada liigset kehakaalu kasvõi 10%, on lapsesaamise võimalus kohe märksa suurem.

Kuid ema liigne kehakaal ja rasvumine on ka ohtlikuks riskiallikaks lapsele juba ema raseduse esimestest nädalatest alates.

Inglaste värsked uuringud British Nutrition Foundation rapordis (2013)

kinnitavad seda, et ema toitumine ajal, mil laps pole veel sündinud, on väga oluline lapse tervisele kogu eluks. Hea tervise vundament laotakse looteeas ema raseduse ajal. Toitainete tasakaal on määrava tähtsusega ning kõik need ema poolt tehtavad käitumisvead ja ebatervislikud toiduvalikud kujutavad endast ohtusid oodatavale lapsele. Emal on bioloogiline link lapsega, mis kas loob või ei loo eelduse tulevases elus haigestumisse südamehaigustesse, II tüüpi diabeeti, rasvtõppe. Sellepärast on vajalik, et ema hoiaks normkaalu ja toituks mitmekülgaselt ning tasakaalustatult.

Eriti puudutab see emal foolhappe ja D-vitamiini vajadustekohast saamist. Kui seda pole, on lapsel riskid. Sellepärast peab ema raseduse ajal, eriti raseduse esimese 12 nädala jooksul saama foolhapet päevs 5 mg. Kuid sageli on planeerimata rasestumine ja siis ei oska ka selleks teha ettevalmistusi. Sellepärast on oluline vajadus selleks, et toitu hakataks rohkem rikastama nii foolhappega kui ka D-vitamiiniga.

Ema toitumine ja ema tervis loovad hea alguse lapse tulevasele elule.

Mai Maser

Figuursõbrad peakonsultant

 

veel figuurisõbralikke nippe ...