Juhised jõuluajaks

Juhised jõuluajaks

Aeg iseendale

Pühade eel jätkub meil tegevusi kuhjaga. Vaja on osta kingitusi, mõelda mida pühade lauale maitsvat ja pidulikku valmistada.Tööl on vaja viimased otsad kokku tõmmata enne aasta lõppu. Me unustame sageli kõige tähtsama – iseenda! Aeg on iseendale, kui jalutad looduses või tegeled mõne endale sobiva hobi või harrastusega. Kasvõi lihtsalt lugedes raamatut annab võimaluse mõnusalt lõõgastumiseks, mida vajame peale kibekiireid igapäeva askeldusi. 

D-vitamiin

Päevad on lühikesed. Rohkem veedame aega siseruumides ning päikesevalgust on vähem. See võib põhjustada seda, et meil ei ole piisavalt D-vitamiini. D-vitamiin toetab meie immuunsüsteemi, mõjutab meeleolu ja lihaste tervist ning toetab kaltsiumi omastamist. Rasvarikkad kalad ja munad on head D-vitamiini allikad. Lisaks võib osta apteegist D-vitamiini kapsleid, mida vajadusel lisaks võtta.

Liikumine

Igasugune sportlik liikumine on ülioluline sinu vaimsele ja füüsilisele tervisele. See aitab ka paremini magada, mis omakorda tugevdab immuunsüsteemi. Liikumine võib olla endale sobiv valik, kas lihtsalt kõndimine värskes õhus või osaleda virtuaalses grupitrennis.

Söö targalt

Pühade ajal on rohkelt süüa ning palju maiustusi. Jõulud on aeg söömiseks ja nautimiseks. Ära keela endale midagi! Otsusta, et sööd kõike veidi ja teadlikult. Lõpeta söömine, kui tunned, et kõht on täis. Söö mõõdukaid portsjoneid ja väldi lõunasöögi vahele jätmist, kuna see võib põhjustada õhtusöögil ülesöömist. Söö palju idandeid, mis on K - ja C vitamiini ning folaadi allikad.

Maga hästi

Oluline on magada piisavalt. Pühade erutus ja palju toimetamist võib põhjustada, et ei saa uinuda. Sellisel juhul on hea võtta raamat, lugeda veidi ning rahuneda. Soovitav on juua kummeli teed enne uinumist. Õhtusöök võiks olla kergem ning 2-3 tundi enne magama minekut.

Kui tunned loidust

Peale suuri pühade söömisi võib tunduda, et kõht on punnis ja oled loidunud. Piparmünt ja ingver sisaldavad valgu seedimist soodustavaid ensüüme - mida on ka ananassis. Lisa neid omatehtud smuutisse, mis aitab leevendada neid vaevusi. Mõõdukas söömine on jätkuvalt oluline!

SOOVID ENNE PÜHI PAARIST LISAKILOST VABANEDA? APPI TULEVAD KIIRDIEEDID.

VALI ENDALE SOBIB DIEET SIIT

VÕI KASUTA ONLINE TOIDUPÄEVIKUT. SISALDAB TUHANDEID TERVISLIKKE RETSEPTE, MIS SOBIVAD KOGU PERELE!

 

veel figuurisõbralikke nippe ...