Valge tee ekstraktil on tüsedusvastane toime.

Valge tee ekstraktil on tüsedusvastane toime.

Valge tee valmistamiseks korjatakse veel avanemata rullunud pungad ja kuivatatakse. Nad jäävad vähetöödeldutena hõbedast tooni ning sisaldavad rohkesti inimese keharakke aktiivselt mõjutavaid aineid, nagu kofeiini-taolise toimega metüülksantiin ja epigallokatehhiin-3-gallaat, millele omistatakse  rasvumisvastast toimet.
Valge tee on väga õrna ja peene maitsega hele tee.

Saksamaa teadlased eesotsas A.G. Beiersdorfiga (2009) uurisid valge tee ekstrakti  bioloogilist mõju inimese rasvarakkudele koekultuuris. Nende töö tulemusel selgus, et tee pidurdas uute adipotsüütide (rasvarakkude) teket ja stimuleeris olemasolevatest küpsetest rakkudest rasva väljaviimist.
Autorid leidsid, et ka pärast tee ekstrakti manustamise lõppemist  oli uute rasvarakkude teke pidurdunud.
Töögrupi juht Marc Winnefeld  ütles, et  ”Meie andmetel valge tee on ideaalne naturaalne salenemist soodustav aine. Ta vähendab uute rasvarakkude kasvuga seotud geenide mõju. Uute uuringutega on tõestatud, et valge tee ekstrakst vähendab rasvarakkude arvu ja vähendab rasva hulka olemasolevates rasvarakkudes. Kuna rasvumine ja ülekaal on maailmas kasvavad probleemid, siis töö autorite arvates tuleb jätkata sellesuunalisi uuringuid. 

Allikas: Marc Winnefeld; Jörn Söhle; Anja Knott; Ursula Holtzmann, et al. White tea extract has potential anti-obesity effect. J. Nutrition and Metabolism, 2009.

 

veel figuurisõbralikke nippe ...