Test Figuurisõbrale

Test Figuurisõbrale

Mis tüüpi saleneja oled?

Kuigi oled salenejana hoolikas ja korrektne toiduvalikust kinnipidaja, võid sattuda olukorda, kus oled toiduga liialdanud.  Sinu käitumismall võib olla erinev. 

Variandid:

A. Kui oled kahtleja, siis vajad uut algust.

Sul on raske jääda positiivseks, puudu jääb enesekindlusest ja kardad proovida, sest kardad ebaõnnestuda.

  1. Muuda negatiivsed mõtted positiivseteks. Hooli endast ja mõtle, mida sa ütleksid sõbrale ja ütle seda endale. Tunnusta ennast iga kord, kui teed seda.
  2. Külva ennast üle positiivsusega, pane enda umber toredaid pilte, mis tõstaksid meeleolu või meenutaksid toredaid hetki. Pane positiivsete emotsioonidega pilte ka oma telefoni pildialbumisse, et saaksid neid iga hetk vaadata. Kuula lemmikmuusikat.
  3. Anna endale andeks. Sageli oleme keskendunud sellele, mida me pole suutnud teha ja see teeb meid närviliseks. Selle asemel võiksid keskenduda sellele, mida oled teinud, isegi kui need on väiksed asjad. Sellega tõstad oma enesekindlust.
  4. Usu endasse, et sa võid olla positiivne ning lase endistel uskumustel minna oma teed ning ole avatud õnnelikule, positiivsele ja rõõmuderohkele elule.

B. Kui oled otsija, kuid hetkel ummikus.

Oled olnud siiani positiivne, kuid viimasel ajal kuidagi ei suuda rajal püsida, hakkad oma rõõmu kaotama. Vaja on saada motivatsioon tagasi.

  1. Proovi kasutada rääkides positiivseid lauseid. Sageli me isegi ei märka, kui negatiivsed me võime olla kuni hakkame teadlikult jälgima, mida ütleme. Kujutle, et mängid mängu, kus iga positiivse sõna eest saad punkti ja kaotad ühe punkti iga negatiivse sõna eest. See on imekspandav, kuidas võivad positiivsed sõnad aidata hoida motivatsiooni.
  2. Muuda oma suhtumist takistustesse. Kui aksepteerid seda, et sinu teele võivad tulla takistused, siis sa ei tunne end halvasti ka siis, kui need ilmnevad. Mõtle võimalikele lõksudele ja sellest, kuidas neid ületada. Sa võid isegi avastada, et ootamatud raskused võivad luua uusi positiivseid võimalusi.
  3. Muuda oma igapäevast rutiini. Kui oled teinud samu asju liiga kaua aega võivad need muutuda tüütuks. Näiteks võid teadlikult muuta teekonda tööle ning avastada ja nautida uut ümbrust sellel teel.
  4. Õpi midagi uut. Leia endale mõni uus hobi, mis annab sulle positiivsust ning kui tekivad uued  väljakutsed, siis ka see võib sind innustada tegema uusi asju. Võid minna tantsukursusele, kokatundi, õppida mõnd käsitööd või liituda raamatuklubiga.

C. Kui oled optimist ja avatud meelega.

Oled niigi päikeselise meelega, kuid igaüks vajab motivatsiooni talvekuudel, et naeratada.

  1. Too  värvi oma ellu. Uurimused on näidanud, et erksad värvid,  eriti kollane, teeb meid õnnelikumaks ja optimistlikumaks.
  2. Kirjuta enda jaoks mantra ja korda seda endale alati, kui tunned selle järele vajadust: ma olen tugev, positiivne inimene või ma usaldan ja usun endasse. Leia enda jaoks sobiv mantra.
  3. Planeeri ja visualiseeri seda, mida soovid saavutada -  kas see on treeningu eesmärk või ambitsioonid tööl. Ole täpne selles, mida soovid ja mõtle välja, milliseid samme selle saavutamiseks pead tegema. Mida täpsemini kirjeldad seda,  mida soovid saavutada, seda kergem on seda ka saavutada. Visualiseeri, kuidas sinu saavutus välja näeb ning kuidas sa end tunned siis, kui see on käes.
  4. Pea meeles, et sina võid olla eeskujuks. Palju lihtsam on olla positiivne kui sinu ümber on ka teised inimesed positiivsed. Seega näita lastele ja sõpradele oma optimismi, kui hooliv sa oled enda suhtes ning nemad võivad järgida sinu eeskuju. Kõik on meie enda teha.

SOOVID TERVISLIKULT KAALUST ALLA VÕTTA? ONLINE TOIDUPÄEVIK ON ABIKS!

 

veel figuurisõbralikke nippe ...