7 märki, mis viitavad suhkruga liialdamisele

7 märki, mis viitavad suhkruga liialdamisele

Kõigile meeldib suhkru magus maitse, kuid toidule ja joogile lisatud suhkur suurtes kogustes mõjub halvasti meie tervisele.

Liiga suur kogus suhkrut igapäevatoidus:

  1. tekitab väsimustunnet. Suhkrust saadav energia on lühiaegne.  Kiiresti kaob tahe ja jaks teha  igasuguseid päeva jooksul vajalikke tegevusi.
  2. tekitab sõltuvust. Pideva maiustamisega muutub magusa  isu üha suuremaks ja kontrollimatumaks. 
  3. nõrgestab immuunsüsteemi. Suhkruga liialdamine võib põhjustada sagedast nohu ja kergesti grippi haigestumist. Haigused tekivad sageli, kestavad kaua ja muutuvad kergesti kroonilisteks.
  4. tekitab uimasust. Suure koguse suhkruga magustatud toidu söömisel täheldatakse raskustunnet peas ja tahtejõu kadumist. Sageli tuleb rusuv tunne, depression ja end tuntakse õnnetuna.
  5. mõjutab keelel asuvate maitsenäsade tundlikkust, mistõttu tekib vajadus üha suurema magusa koguse järele. Teada on ka vastupidine mõju – kui vähendada magusa tarbimist, siis ajapikku kaob isu selle järele.
  6. võib põhjustada nahaprobleeme nagu akne, ekseem, kergesti kujunevad nahapõletikud, naha liigne kuivus või rasusus. Võivad tekkida ka sellised üldnähud, nagu jalataldade valulikkus, tumedad ringid silmade all jm.
  7. lisab kehakaalu, kuna suhkru söömisel täiskõhutunnet ei teki, tühje kaloreid aga lisandub. Insuliin ei suuda toime tulla suhru seedimisega, st veresuhkru taseme hoidmisega, kuna rakkude tundlikkus insuliinile ajapikku väheneb ja juurde on vaja toota üha rohkem insuliini..Liigne suhkur muudetakse rasvaks, mis toob kaalulisa, halvimal juhul aga põhjustab diabeeti.

 

veel figuurisõbralikke nippe ...