Isude iseloom

Isude iseloom

Kas oled mõnikord tundnud, et pärast toidukorda on kõht küll täis, kuid isu veel midagi hamba alla saada ei taha kuhugi kaduda.

Isud võivad tekkida ka juhul, kui keegi pakub süüa, kui keegi sinu läheduses sööb või kui juhtud tundma grillilõhna või ….

Mõnikord võib isu põhjuseks olla liiga kesine või ühekülgne eine – see tõstab isusid ja viib kergesti pideva näksimiseni.

Kui kohtud pidevalt isudega, soovitame meelde tuletada aeg, mil viimati sõid. See aitab paremini mõista, millega on tegu – kas oled näljane või on lihtsalt isu!

Kas tead, et isudel on oma iseloom: seda võib võrrelda lainega, millel on tõus ja langus. Laine kasvab ja kasvab teatud aja ja hakkab siis vaikselt langema. Isu algusfaasis on kerge mõelda, et mingil tingimusel järele ei anna. Kuid soov kasvab veelgi ja varsti hakkab tunduma, et see ei lõpe kunagi! Just selles faasis aitabki teadmine, et isu ilmnemine on laine sarnane – tippu jõudes hakkab see vähenema.

Psühholoogide arvates on isu kestvusaeg 10-15 minutit. Seejärel see väheneb või kaob. Ainult 10-15 minutit! Sellega on kindlasti võimalik toime tulla!

Isul on veel teinegi omadus: kui isudele pidevalt järele anda, muutuvad need aina tugevamaks! Aja möödudes ründab isu meid üha tugevamini ja selle tõrjumine muutub raskemaks. Sel juhul aitab meid teadmine, et kui suudame seda korduvalt tõrjuda, siis ajaga see nõrgeneb ja lõpuks kaob.

OLE TERVE JA KAOTA KAALU. UUE SÄÄSTUMENÜÜ SAAD ENDALE SIIT.

VÕI KASUTA ONLINE TOIDUPÄEVIKUT. SISALDAB TUHANDEID TERVISLIKKE RETSEPTE, MIS SOBIVAD KOGU PERELE!

 

 

veel figuurisõbralikke nippe ...