Kapsa 10 väärtuslikku omadust

Kapsa 10 väärtuslikku omadust

Kapsas on kodumaine odav toit, mis sobib vastavalt maitsele salatikraamiks, kui aga lisada praetud peekoniribasid, kruupe või aedube jm ja hautada pehmeks, sobib toekamaks toiduks.

 

Head omadused:

  1. Puhastab soolestikku. Kapsas on kiudaineterikas taim ja kuna kiud seeduvad halvasti ja enamuses väljutatakse koos teiste toidujääkide ja kolesterooliga, siis sellega puhastab organism. Kolesteroolitase hoitakse normis.

  2. Situmuleerib immuunsüsteemi, kuna sisaldab taimseid toitaineid, nagu karotenoide ja flavonoide. Immuunsüsteemi toetab ka hea koostisega mikrofloora, millele mõjub soodsalt toores hapukapsas, kuna see varustab seedekulglat piimhappebakteritega.

  3. Kapsas sisaldab fütontsiide, mistõttu on bakteritevastase toimega ja aitab mädanevaid haavu ja põletushaavu parandada

  4. Sisaldab bioaktiivseid aineid,mis mõjuvad antioksüdantidena ja hoiavad ära vähkkasvajate teket ning juba tekkinud kasvajate laienemist. Vähivastase toimega on rohkesti roos- ja spargelkapsas leiduvat ainet indooli.

  5. Toorelt on kapsas üks parimaid C vitamiini allikaid

  6. On väga hea mõjuga mao limaskestale ja aitab ennetada haavandeid, kuna sisaldab selleks väga olulist U-vitamiini

  7. Värsked lehed sisaldavad häid organismile vajalikke aminohappeid (valku), mis aitavad lihast ehitada.

  8. Ravib veresoonte lupjumist ning veenipõletikke.

  9. Ravib liigesevaevusi panduna kompressina valutavale kohale.

  10. On hea luustikule, eriti spargelkapsas, kuna temas on teistest köögiviljadest rohkem kaltsiumi. Kapsas on ka raua- ja väävlirikas ning kaitseb seenhaiguste eest.

OLE TERVE JA KAOTA KAALU. UUE INTERVALL KIIRDIEEDI SAAD ENDALE SIIT.

VÕI KASUTA ONLINE TOIDUPÄEVIKUT. SISALDAB TUHANDEID TERVISLIKKE RETSEPTE, MIS SOBIVAD KOGU PERELE!

 

 

veel figuurisõbralikke nippe ...