Kõnni terviseks!

Kõnni terviseks!

Inimese kõige loomulikum liikumisviis on kõndimine. Iga päev tund aega jalutuskäiku võib pikendada su elu tunni võrra.

Ülekaalulisel inimesel on suure kehakaalu tõttu liikumine vaevaline ja raskendatud, mistõttu nende liikumise harjumused on olematud. Liikumisharjumuste suurendamise alustamiseks on parim viis kõndimine. Kõndimine paneb tööle hapniku transpordi, südamerütmi ja veresoonkonna ning kiirendab rasvapõletust. Et kõndimisel on kehaline koormus minimaalne, siis on ka vigastuste oht peaaegu olematu. Looduses liikumine on tasuta ning mingit erilist varustust selleks ei ole vaja ja mis peamine: mida rohkem käid, seda kergemaks muutub nii kõndimine kui ka sina ise.
Kõige lihtsam viis igapäevasest jalutamisest hea harjumus teha on koeraga jalutamas käia. Kui sul aga koera ei ole, siis lepi kokku mõne oma (sõbra)nnaga, kes oleks sinuga koos nõus jalutamas käima. Koostage selleks kindel ajagraafik, nii on raskem ka planeeritud kõndimsit kõrvale lükata.

 Kõndimine on lihtne harrastus, mistõttu on see palju mugavam kui näiteks treeningsaali külastamine või jõusaalis käimine. Kõndimine on ka odavaim viis, sest võid seda harrastada kõikjal ja igal ajal. Välja jalutama minna on tunduvalt kergem ka peale pikka ja rasket tööpäeva.
 Liikumine on lõõgastav. Kehakaalu alandamisel mängib olulist rolli stressi puudumine, sest stressis organism hakkab töötama sinu kaalu alandamisele vastu. Pool tundi jalutamist värskes õhus iga päev aitab ka stressi vältida. Kõndimine mõjub ka meditatsioonina, sest aju saab värsket hapnikku ning täitub uue energiaga.
 Kõndimine kulutab kaloreid (umbes 300 kalorit tunnis) ja suureneb energia ning rasvapõletus. See lihtsustab kaalust mahavõttu. Rasvapõletamist omakorda suurendavad tugevnevad lihased, mida rohkem on kehas muskleid, seda rohkem energiat su keha igapäevaselt kulutab.
 Kõndimine ei suurenda söögiisu, sest kõndimisel võtab keha oma energia peamiselt rasvavarudest, tänu millele ei lange veresuhkru tase sellise kriitilise piirini, mis tekitaks ohjeldamatuid söögiisusid, milleks on oht intensiivsemate treeningute järel.
 Kõndimine mõjub positiivselt kogu organismile. Näiteks suurendab kõndimine keha kaltsiumisisaldust luudes, mis vähendab luuhõrenemise ning osteoporoosi riski; kiirendab soolestiku tööd, mis vähendab kõhukinnisuse riski ning hoiab soolestiku töökorras; vähendab kolesterooli hulka, vähendab südame-veresoonkonna haigustesse haigestumise riski, vähendab naistel rinna- ja emakakaelavähki haigestumise riski.

Kõnni terviseks, sest parem tervis tagab parema enesetunde ja rõõmsa tuju. Tunne rõõmu aktiivsest eluviisist.

 

veel figuurisõbralikke nippe ...