Meeleolu mõjutavad toiduained.

Meeleolu mõjutavad toiduained.

Kaitse oma mälu

Naised, kes söövad rohkem rohelise lehelisi ja ristõielisi köögivilju nagu brokkol, kapsas ja rooskapsas, neil esineb vähem vanusega seotud mälu nõrgenemist. Täida oma toidukorv poes alati kas brokkoli, lillkapsa, rooskapsa, kapsa, spinati või lehtkapsaga.

Võida masendused

Uurimused on leidnud, et omega-3 rasvhapped rasvastes kalades aitavad ära hoida depressiooni. Söö lõhet, värsket tuunikala, makrelli või sardiine vähemalt kord nädalas.

Kogu energiat

Kui sul ei ole piisavalt rauda organismis võib see põhjustada aneemiat, muutud kahvatuks ja oled kurnatud. Söö väherasvast liha koos rohelise salatiga või näksi kuivatatud viigimarju. Kõigest neli kuivatatud viigimarja sisaldavad enam kui veerandi naise päevasest raua vajadusest. Rauaga rikastatud hommikuhelbed ja keedetud oad on samuti suurepärased raua allikad.

Võitle murega

Kui oled mures, siis vali oma menüüsse näiteks punast liha, piimatooteid, pähkleid, seemneid,läätsi, banaani, sojaube ja sojatooteid, tuunikala ja kalkunit, kanaliha. Keha muudab need aminohapped serotoniiniks, mis aitab tunnetel rahuneda.

Peata stress

Kui tunned, et oled stressis, siis proovi valmistada toitu, milles saad kasutada chilli pipart, mis omakorda stimuleerib endorfiinide (loomulikud keha hea enesetunde kemikaalid) tootmist, mis vabanevad vastuseks valule ja stressile. Chili pipras sisalduv capsaicin aitab ka vähendada isu peale söömist.

Ära turtsu

Folaatide söömine on oluline sinu kehale tuju tõstva serotoniini tootmiseks – selle defitsiit võib muuta isegi  kõige rõõmsama inimese tujukaks. Söö sageli spinatit, herneid, sparglit, ube, tsitruselisi puuvilju.

OLE TERVE JA KAOTA KAALU. UUE SÄÄSTUMENÜÜ SAAD ENDALE SIIT.

 

veel figuurisõbralikke nippe ...