Menopausist pole pääsu

Menopausist pole pääsu

Menopausi saabumise ajaks loetakse naistel keskmiselt vanust 50-51 aastat. Sellega seoses muutub ainevahetus pöördumatult. Tekivad loomulikud füsioloogilised muutused, mis toovad kaasa veresuhkru kõikumise ja koos sellega isu suurenemise. Lisaks väheneb naissuguhormooni östrogeeni hulk ja see omakorda soodustab rasva ladestumist. Tulemusena tõuseb kehakaal. Kõige enam tõuseb kaal 45- 60 eluaasta vahel, siis jääb püsima ja enamasti alates 70 eluaastast langema. Seega tegelege kehakaalu hoidmisega 3-5 aastat enne menopausi!


Soovitame - piirata soola ja magusa tarbimist, juua piisavalt! Liikuda iga päev vähemalt 30 minutit ja panna suuremat rõhku köögiviljade söömisele.


1. Süüa 5 korda päevas ning vähe korraga, sellest kaks vahepala. Mitte nälgida!
2. Iga päev süüa kas kala, lahjat liha või muna. Kuna valguvajadus on suurem, võiks piimatooteid juurde lisada 0,5 ühiku eest, seega kokku 2,5 ühikut.
3. Rauavajaduse katmiseks on hea süüa loomaliha, maksa ja veretooteid – käkki, verivorsti,
4. Toidulaual olgu lahja keefir või pett, kodujuust, määrdejuustud
5.Köögiviljad saatku igat toidukorda, parem hautatult või röstitult. Sööge köögiviljasuppe. Toorsalatid võivad magu ärritada ja vaevusi tekitada, sööge neid 1/3 päevakogusest, enamus aga hautatult, küpsetatult, keedetult. Eelistoidud – porgandid, idandid, sibul ja küüslauk, kõrvits, paprika, maitseroheline, kapsas, punapeet.
6. Puuviljade päevane kogus on soovitav jaotada pooleks marjadega – seega nii puuvilju kui ka marju kumbagi 150 grammi. Mitte liialdada puuviljasuhkruga. Kindlasti süüa puuviljad päeva esimeses pooles!
7. Vältige magusaid nisujahu tooteid, kuna need tõstavad veresuhkru taset kiiresti ja sellega mõjutavad insuliini väljutamist verre. Sellega panevad sellised toidud veresuhkru taseme kõikuma, mis aga mõjutab nii magusaisu kui ka suurendavad rasva ladestumist.
8. Toitudele lisage magneesiumirikkaid päevalille- ja kõrvitsaseemneid
9. Täisteraputrudele lisage kliisid, kuid ei soovita võtta eraldi juurde kiudainesegusid! Kui kiudainete kogus on liiga suur, siis nad viivad kehast välja ka mineraalaineid! Teraviljatoitude ja kartuli osas tehke koguselisi piiranguid ühe ühiku jagu.
10. Ettevaatust apteegis pakutavate toidulisanditega! Figuurisõprade menüü on nii mitmekülgne, et saate sellest kõik vajaliku. Ainult haiguse korral võtke vastu apteegiravi.

 

SOOVID TERVISLIKULT KAALUST ALLA VÕTTA? SINU PARIM ABILINE SUVISEL AJAL ON MOBIILISÕBRALIK ONLINE TOIDUPÄEVIK!

PROOVI UUT KIIRDIEETI - SULATA SUVEKILOD!

 

 

veel figuurisõbralikke nippe ...