Mis kahjustab häid mikroobe
Mis kahjustab häid mikroobe?
Soolestikus elavad mikroobid on igaühe elukaaslased sünnist alates. Nendest osa saab emalt kaasa, osa aga lisandub rinnapiima sööma hakates ja hiljem tuleb neid veidi juurde keskkonnast nii uute toitudega kui ka elu-olustikuliselt. Head mikroobid kaitsevad haiguste eest ja loovad soodsad tingimused kõikideks elulisteks funktsioonideks.
Igaühe enda teha on see, kuidas kaitsta häid kaaslasi. Neid ohustavad elu jooksul terve rida selliseid asju, mida saad vältida.
Häid mikroobe kahjustavad järgmised ained või tegevused:
1. Ravimitest:
- Antibiootikumid (anti – vastu; bios – elu), vajadusel tuleb neid süüa, kuid hiljem ei taastu enam kunagi endine soolemikroobide kooslus.
- valuvaigistid, suuloputusvedelikud, reumaravimid, aspiriin, lahtistid. Need suurendavad sooleseina läbilaskvust mittesoovitavatele aineoskestele, milleks on bakterid, toksiinid, lõhustamata valgud jm mille tulemusel tekib allergiline reaktsioon, suureneb immuunsüsteemi stress ja toksiinide levik kehas. Näiteks reumaravimid lõhuvad sooleseinalt lima ja mikroobe ning haigus võib süveneda.
- Kolesteroolivastased ravimid. Kolesterool on võtmekomponent närvikiudude isoleerimisel. Kolesterool on oluline rakuseina ehitusmaterjal. Arvata võib, et tulevikus hindame kolesteroolivastast ravi kui kõige hullemat asja. Praegu üle 4-aastastest meestest iga neljas võtab statiine
- Antidepressandid ja unerohud. Antidepressandid ja unerohud on rasvlahustuvad ravimid ning nende osakesed tungivad läbi sooleseina. Soolestikul on aga otsene kontakt ajuga.
- Valikuliselt serotoniini teket pidurdavad ravimid. Need on antidepressandid, mis vähendavad depressiooni serotoniini taseme tõstmisega ajus. Kuid 95 % keha serotoniinist on seedeelundites. Nende ravimite võtmisel serotoniin viiakse ära seedetraktist ja seal tekib serotoniini puudus. See väljendub isu muutuses, iivelduses ja kõhuvalus. Need ravimid ründavad sooleseina retseptoreid ja aeglustavad soolestiku liikumist ning tekitavad kõhukinnisust.
2. Teised keemilised vahendid:
- Taimekaitsevahendid - pestitsiidid ja herbitsiidid
- Puhastusvahendid - bakteritevastased seebid, ?ampoonid, kreemid jm.
- Kloreeritud joogivesi, kuna kloor tapab nii häid kui ka halbu baktereid
- Kunstlikud toiduvärvid. värvainetel on nii bakteritevastane kui ka seente vastane toime. Kui teha looduslikke värvaineid sünteetiliselt, siis on tõsine oht kahjustada soolestiku mikrofloorat.
- Hambaravil kokkupuude raskemetallidega, kaasaarvatud amalgaam hambatäitena. Selles on elavhõbe, mis on äärmiselt mürgine ja hävitab suu normaalse mikrofloora ning mõjub kogu soolestikule.
3. Toiduga seonduv:
- Toitude steriliseerimine ja pastöriseerimine. Piima kuumutatakse 162 kraadi juures 15 sekundit, mis ei hävita baktereid vaid surub alla nende elutegevuse. Ultra-pastöriseerimisel kuumutatakse piim 280 kraadi juures ning seejärel kiiresti jahutatakse. See võib küll säilitada mikroobide elu, aga muudab mitmeid valke, lõhnaineid ja l olemasolevaid kasulikke baktereid.
- Töödeldud rasvad toiduainetes. Rasvad on vajalikud rakuseinte ehitusmaterjalid. Rasvad moodustavad tõkked toksiinide, kahjulike ainete ja veeslahustuvate osakeste verre imendumisele. Toit, mis sisaldab tööstuslikke transrasvhappeid suurendab rakuseinte läbilaskvust ja viib allergia, mürgistuse ja kroonilisele immuunsüsteemi nõrkuse tekkele. Tuleb teada, et rakusein ei ole ainult tõke, vaid seal elavad head bakterid. Rakuseina purustamisega rikume nende elutingimusi.
- Suur süsivesikute tarbimine. Paljusid baktereid toidavad suhkur ja pärmid. Pärmid on looduslikult kehas olemas, kuid kui neid on palju, siis võib saada ülekaalu haigusttekitav pärm nagu Candida albicans .
4. Soolestiku operatsioonid, jämesoole uuringud, keemiaravi ja radioloogiline ravi. Ohtlikud
on ka jämesoole puhastamiseks tehtavad klistiirid.
Tea, et Sinu kehakaaluga tegelevad sinu sees elavad miljonid väikesed mikroobid. Nad ei oota imesid, vaid vajavad head kodust toitu! Toida neid iga päev ja soovkaal läheneb jõudsalt. UUDIS! 4 NÄDALA SALENDAVAD ÕHTUSÖÖGID! SISALDAB OSTUNIMEKIRJA!