Soovitused hilisõhtuse söömise vältimiseks

Soovitused hilisõhtuse söömise vältimiseks

1. Söö kindlasti kolm korda päevas ja lisaks kaks vahepala. Sageli püütakse päeva jooksul piirata söömist ja siis on õhtul väga raske toime tulla. Tee nii, et põhiline päevane toiduenergia on käes enne kella 6 õhtul.

2. Kui hilisõhtul tulevad söömismõtted, siis joo kaks klaasi vett. Võid ka juua taimeteed teelusikatäie meega. Soe jook rahustab nii halbade mõtete kui ka näksimisisu korral.

3. Pea meeles, et hiline söömine on harjumus ja sellest tuleb üle saada nagu näiteks ka suitsetamisharjumusest. Pea meeles, et sinu eesmärk on kehakaalu vähendamine või hoidmine ja selles on võtmeküsimus hilisest söömisest loobumine.

4. Kuna hilisõhtul on tavaliselt soov näksida ”rämpstoitu”, siis ära hoia seda käeulatuses või veelgi parem, ära üldse osta.

5. Kui just ei saa loobuda maiustamisest, siis vali selleks kõvad karamellid või hoia sokolaad külmkapis ning vali teadlikult mõnulemiseks väikesi tükikesi.

6. Pea meeles enda päevaste ühikute arvestust teades, et maiustused on süsivesikud, mille vajaduse peaksid saama kätte  nii teraviljagrupist (aeglaselt imenduvad täisteratooted) kui ka puuviljadest.

7. Hilisõhtune hammaste pesemine on päris hea võte selleks, et pärast mitte enam süüa või näksida!

8. Kõige haavatavam  on aeg 1 tunnist pärast õhtusööki kuni magamaminekuni. Püüa see sisustada huvitava ja meeli köitva tegevusega, hobidega jm ning väldi TV vaatamist. TV vaatamine on alateadvuslikult söömisimpulssi käivitav. Tüdimus ja igavus on kaalulangetaja hilisõhtused suurimad ohud.

9. Ole vaimselt valmis “võitlema”. Kuigi sul on kiusatus hilisõhtul näksida, see ei ole nälg. Mine magama ning hommikul ärgates tõenäoliselt sa ei ole näljane. Kuid igal juhul pea meeles, et hommikusöök on päeva kõige tähtsam toit.

Mai Maser

 

veel figuurisõbralikke nippe ...