Immuunsust tõstvad toiduained - KIMCHI

Immuunsust tõstvad toiduained - KIMCHI

Kimchi on Koreast pärit hapendatud vürtsikas kapsasalat, mille koostisesse kuuluvad ingver, küüslauk ja sibul - parimad viiruste peletajad. Selle valmistamisel kasutakase erinevaid aedvilju: hiina kapsast, kurki, valget redist, kabatšokki, rohelist sibulat, küüslauku, rohelisi aedubasid jm, soovi korral mereande jms. Kimchi retsepte on üle kahesaja.

Kimchi valmistamise oluline osa on soolamine, kuna sool pidurdab haigusi ja roiskumist tekitavate bakterite kasvu. Soola toimel hakkavad lagunema lehtede rakustruktuurid ning lehed pehmenevad ja on valmis fermenteerumiseks ehk hapendumiseks ning maitseainete ja vürtside imamiseks. Jäme sool aitab fermenteeritud toidule anda juurde erilist hõngu – maitset ja lõhna.

Kimchi’t võiks süüa iga päev vähemalt 100 grammi, figuurisõber ei pea seda kogust ühikuteks arvestama.

Hapendamine muudab toidu tervislikumaks

Aedviljad on energiavaesed, kuid kiudainerikkad, sisaldavad rohkesti vitamiine ja mineraalaineid. Eriti tervislikud on hapendatud aedviljad, sest käärimisel:

TERVISLIKU KIMCHI RETSEPTI LEIAD SIIT

SOOVID TERVISLIKULT KAALUST ALLA VÕTTA? ONLINE TOIDUPÄEVIK ON ABIKS! SISALDAB TUHANDEID TERVISLIKKE RETSEPTE, MIS SOBIVAD KOGU PERELE!

 

 

 

veel figuurisõbralikke nippe ...