5 põhjust, miks kaal ei lange
Igal esmaspäeva hommikul ärkad heade kavatsustega kaalust mahavõtmiseks, kuid juba teisipäevaks tundub sulle, et oled ebaõnnestunud. Nüüd on aeg sind juhendada oma eesmärgile, et saavutada oma soovkaal juba jõuludeks.
Kas põhjuseks võib olla, et oled liigselt perfektsionist? Milline on sinu ettekujutus tervislikust eluviisist? Kas külmkapp peaks olema täis vaid rohelist kapsast? Paljud arvavad, et perfektsus on võimalik vaid siis, kui näed väga kõvasti vaeva eesmärgi saavutamiseks.
Mida teha?
Anna vähem lubadusi, aga tee rohkem. Sinu eesmärk läbida pool maratonist on väga hea, kuid kui sa pole kunagi jooksnud, siis see ei peaks olema hetkel sinu eesmärk. Vähenda oma ootusi, sest liigne optimism võib põhjustada pettumusi igapäevaselt, mis ei abista sind motivatsiooni hoidmisel. Kui võtad väiksemaid eesmärke, siis sa vähemalt saavutad midagi. Loobu suhtumisest, kas kõik või mitte midagi! Kui sa täna jätsid joogatundi minemata ei tähenda seda, et sa seda homme ei võiks teha. Harjumuste õppimine võtab veidi aega ja ära looda, et see juhtub üleöö. Komistamist võta kui õppetundi, mitte ebaõnnestumist.
Hommikune mantra võiks olla:
Piisavalt hea on uus perfektsus.
Kas sul on madal enesehinnag? Kui sinu nõrkused on kas maiustused või chipsid võib see viidata sellele, et sinu toitumisharjumused on seotud sinu enesehinnanguga. Paljud madala enesehinnanguga inimesed võtavad toitu, et tunda end hästi, mis annab neile hea enesetunde pikemas perspektiivis. Madal enesehinnag ei lase sul uskuda, et võiksid olla edukas.
Mida teha?
Osta toitu poest, kus on rohkem tervislikke toiduaineid. Emotsionaalne söömine käivitub siis, kui ollakse väsinud või tuju on halb. Kui oled vihane, siis mine poksitrenni või mujale trenni, kus saaksid oma viha välja elada, kui oled stressis, siis tee midagi, mis mõjub teraapiliselt, näiteks tee ise leiba.Paljud madala enesehinnanguga inimesed teevad ennast maha selle asemel, et end tunnustada. Tunnustamisest oleks palju rohkem kasu kui negatiivsusest. Näiteks kui valid trepist üles minemise lifti asemel, siis mõttes võiksid end selle eest kiita.Liikumine annab samu positiivseid impulsse samasse aju piirkonda, mis toitki. Seega harjuta end olema rohkem sõltuvuses sellest heast tundest, mida annab sulle liikumine, mitte lühiajalisest tõukest toidust.
Hommikune mantra võiks olla:
Olen tervislik, kuna armastan oma keha.
Kas sa kardad muutusi? Hullumeelne päev on seljataga ja sa vanast harjumusest võtsid kausi krõpsudega teleri ees. Vanade harjumustega tunned end turvaliselt ning muudatused mõjuvad heidutavalt.
Mida teha?
Kordamine on tarkuse ema! Kui harjutad jätkuvalt tervislikke harjumusi, siis sa ehitad ja tugevdad neid oma ajus. Ära muuda koheselt kõike. Näiteks ära muuda söömis- ja liikumisharjumusi ning kujunda maja ümber üheaegselt, tee seda harjumuse haaval. Sinu aju reageerib hästi väikestele muutustele ja selgetele juhistele.
Hommikune mantra võiks olla:
Tervislik on minu uus harjumus.
Kas sa ei küsi abi? Kas sa oled kimbatuses või soovid oma kavatsustest mitte rääkida, siis teadmiseks, et teistelt õppimine on abiks eesmärgi saavutamisel.
Mida teha?
Parimad tulemused on saavutatud tänu tugigruppidele. Suheldes sama probleemidega inimestega on inspiratsiooniks ja motivatsiooniks. Kui soovid tuge oma sõpradelt ja kaaslastelt, siis pead seda selgelt väljendama, mida sa neilt ootad, mida nad võiksid teha ja mida mitte. Jagatud probleem on pool probleemi. Kirja pannes oma mõtted on samuti suureks abiks. Märgi üles, mis paneb sind muretsema päeva jooksul, miks tunned end ebakindlalt. Figuurisõprade gruppide ajad leiad SIIT(https://figuurisobrad.ee/grupid).
Hommikune mantra võiks olla:
Mina olen juhiistmel ja on tore viia ka teisi sõitma.
Kas sa tunned end millestki ilmajäetuna? Paljud inimesed ei armasta öelda “ei “ ning tundes end millestki ilmajäetuna öeldakse “ja” kõigele.
Mida teha?
Naudi toidu söömist. Kaalust mahavõtmine ei tähenda seda, et peaksid loobuma toidust, mida sa armastad. Parem naudi oma toitu, et sa ei tunneks end millestki ilmajäetuna. Võta väike tükk kooki ning pööra tähelepanu selle tekstuurile ja maitsele ning naudi iga suutäit. Vali toite, mis pakuvad sulle rahuldust. Valgurikkad toidud hoiavad kõhu kauem täis ning samal ajal kiudaineterikkad toiduained nagu puuviljad, köögiviljad ja täisteratooted, vabastavad aeglaselt energiat. Õhtusöögiks vali väiksemad nõud. Suurel taldrikul väike portsjon ei mõju hästi, kuid nähes sama suurust portsjonit väiksemal taldrikul annab tunde nagu sööksid rohkem.
Hommikune mantra võiks olla:
Natuke süüa seda, mida ma armastan, annab mulle hea enesetunde.
SOOVID TERVISLIKULT KAALUST ALLA VÕTTA? ONLINE TOIDUPÄEVIK ON ABIKS!